اخبار سیاسی

غذای 25 میلیون نفر دور ریخته می گردد، توجه به شرکت های دانش بنیان

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: حدود 30 درصد از 120 میلیون تن مواد غذایی فراوری شده در کشور طی یک سال ضایع می گردد یعنی به طور میانه غذای 25 میلیون نفر دور ریخته می گردد.

11 تیر 1401

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سوالات اصلاح نظام یارانه ای پاسخ می دهد

دکتر حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امشب (شنبه) 24 اردیبهشت راس ساعت 22 با حضور در برنامه تلویزیونی دنیا آرا در شبکه تلویزیونی افق به تمامی سوالات پیرامون اصلاح نظام یارانه ای پاسخ می دهد.

10 تیر 1401

بازارسازی فناوری ایرانی در خارج، دیپلماسی در خدمت توسعه روابط علمی

خبرنگاران - گروه دانش و فناوری، میترا سعیدی کیا؛ یکی از نهادهای علمی که به رصد تکنولوژی های نوظهور می پردازد تا آینده کشور را به واسطه آن علم متحول کند مرکز همکاری های تحول و پیشرفت نهاد ریاست جمهوری است.

5 تیر 1401

عیادت نماینده وزیر ارشاد از رضا رویگری

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر به نمایندگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در آسایشگاه کهریزک با رضا رویگری بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون، ملاقات و پیگیر شرایط این هنرمند پیشکسوت شد.

3 تیر 1401

احتمال انتشار جداول خاموشی قوت گرفت

معاون هماهنگی توزیع شرکت فراوری، انتقال و توزیع نیروی برق ایران در مورد احتمال انتشار جدول خاموشی ها با توجه به ناترازی موجود در فراوری و مصرف، گفت: امید است به این سمت نرویم اما باید شرایط بدبینانه را نیز مدنظر قرار داد و به طور قطع با توجه به اندازه...

18 خرداد 1401

برگزاری مانور قرارگاه امنیت غذایی در خراسان جنوبی

مانور قرارگاه امنیت غذایی با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر جهاد کشاورزی در خراسان جنوبی همزمان با سراسر کشور شروع شد.

15 خرداد 1401

سرپرست اداره کل روابط عمومی وزارت ورزش منصوب شد

وزیر ورزش و جوانان سرپرست اداره کل روابط عمومی این وزارتخانه را منصوب کرد.

9 خرداد 1401

پیش نویس قوانین نظارت بر امنیت داده چین اصلاح شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، پیش نویس این قوانین که از طریق وزرات صنعت و فناوری اطلاعات چین(MIIT)تهیه شده، نخستین بار در سپتامبر سال 2021 میلادی منتشر شد. در نسخه اصلاح شده اظهارات پیشین درباره عدم خروج داده های اصلی از کشور حذف شده است. در این لایحه...

20 اردیبهشت 1401

آنالیز محیطی سازمان و تجزیه و تحلیل آن

قبل از اینکه یک سازمان بتواند مرحله تدوین را شروع کند، باید محیط بیرونی خود را آنالیز و پویش کند تا بتواند فرصت و تهدیدهای بالقوه را کشف کند .

14 اردیبهشت 1401

آنالیز مناسبات سودان و امارات در ملاقات البرهان و بن زاید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رسمی امارات (وام)، محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی با عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیتی سودان ملاقات و درباره تحولات این کشور رایزنی کرد.

12 اردیبهشت 1401

پیاده راه خیابان 17 شهریور بازگشایی شد

تهران (پانا) - شهردار منطقه 12 از بازگشایی خیابان 17 شهریور، حد فاصل خیابان صفا تا میدان امام حسین (علیه السلام) به منظور افزایش ایمنی و سهولت تردد اطلاع داد.

7 اردیبهشت 1401

دیاسپورای ایرانی؛ ظرفیتی پارادیپلماتیک که باید به سراغ آن رفت

یک پژوهش گر روابط بین الملل با اشاره به پراکندگی جوامع ایرانی در جهان معتقد است که دیاسپورا یک ظرفیت پارادیپلماتیک و یک کنش گر پارادیپلماتیک است که استفاده آن می تواند به بازنشر و ترویج فرهنگ و تمدن ایرانی از یک سو و افزایش ارتباطات فرهنگی و مالی مختلف...

7 اردیبهشت 1401

تصمیمات تازه ستاد تنظیم بازار برای کاهش قیمت ها

بیست و یکمین جلسه ستاد تنظیم بازار عصر امروز (دوشنبه) به ریاست محمد مخبر معاون اول رییس جمهور برگزار و تصمیمات مهمی در جهت کاهش قیمت برخی اقلام و کالاهای اساسی اتخاذ شد.

3 اردیبهشت 1401

لزوم توسعه ارتباطات ثابت

خبرگزاری خبرنگاران-رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: با وجود همه خدماتی که در سال های گذشته در بخش ارتباطات همراه اجرا شده است، اما هم اکنون باید ارتباطات ثابت و فیبر نوری را بیشتر توسعه دهیم.

3 اردیبهشت 1401

تکلیف واردات خودرو در سال 1401 چیست؟

به گزارش خبرنگاران، دولت روز گذشته لایحه بودجه 1401 را به مجلس تقدیم کرد. در این میان، در جدول پنج این لایحه، که به درآمدهای دولت اختصاص دارد، خبری از حقوق ورودی خودرو نیست.

21 فروردین 1401

غیرحضوری شدن مدارس و تعطیلی مهد های کودک در تهران

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران از تعطیلی مهد های کودک و پیش دبستانی ها و غیر حضوری شدن مدارس برای سه روز آینده اطلاع داد.

10 اسفند 1400

حمله تند حسن عباسی به یک عضو مجمع

حسن عباسی رییس اندیشکده یقین و تئوریسین اصلی جریان پایداری در بخشی از اظهاراتش درباره دانشگاه امام صادق (ع) که در ویدیویی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی پخش شده است، گفت: کل اعضای هیئت علمی اقتصاد دانشگاه امام صادق در بیست سال گذشته از مسئولین اقتصادی...

28 بهمن 1400

روانشناسی در اختیار استثمار جهانی

آنچه که بیشتر ازهمه استکبار جهانی را به سمت روانشناسی سوق داده است، طریقهٔ توجیه و دلیل آوری برای اعمال و خواسته های ناشایستی است که ممکن است بدون دلایل واهی و خودساخته؛ ازسوی مردم مورد هجمه قرار گیرد.

28 بهمن 1400

قیمت آپارتمان 50 متری در نقاط مختلف تهران چقدر است؟

تهران (پانا) - با توجه به آمار آذرماه 1400 میانه قیمت آپارتمان های 50 متری در شش منطقه از جنوب شهر تهران شامل منطقه ها 15 تا 20 کمتر از یک میلیارد تومان و در منطقه 12 حدود یک میلیارد تومان است؛ البته این بدان معنا نیست که در دیگر منطقه ها نمی توان با نقدینگی کمتر...

25 بهمن 1400

خطرات فشار مالیاتی تازه بر کسب و کارها

به گزارش خبرنگاران، در سال های اخیر و در پی کاهش دسترسی دولت به درامدهای نفتی، بخشی از تمرکز برای جبران این درآمدها به افزایش درآمدهای مالیاتی اختصاص یافته و در لایحه بودجه 1401 نیز پیش بینی هایی برای افزایش درآمدهای مالیاتی دولت از محل صورت گرفته است.

23 بهمن 1400
تعداد: (156)