قیمت آپارتمان 50 متری در نقاط مختلف تهران چقدر است؟

به گزارش زمین جهانی، تهران (پانا) - با توجه به آمار آذرماه 1400 میانه قیمت آپارتمان های 50 متری در شش منطقه از جنوب شهر تهران شامل منطقه ها 15 تا 20 کمتر از یک میلیارد تومان و در منطقه 12 حدود یک میلیارد تومان است؛ البته این بدان معنا نیست که در دیگر منطقه ها نمی توان با نقدینگی کمتر از یک میلیارد تومان صاحب خانه شد.

قیمت آپارتمان 50 متری در نقاط مختلف تهران چقدر است؟

به گزارش ایسنا، میانه قیمت یک واحد 50 متری در شهر تهران با توجه به میانگین نرخ معاملات در آذرماه یک میلیارد و 629 هزار تومان است اما در حال حاضر با نقدینگی کمتر از یک میلیارد تومان می توان در بسیاری از محله های شهر تهران خانه خرید. البته برای دستیابی به این هدف، بیشتر باید در منطقه ها جنوبی تهران جست وجو کنید. امروز آدینه 10 دی ماه در محله مسعودیه واقع در منطقه 15 واحدی 52 متری یک خوابه 9 سال ساخت در طبقه اول دارای آسانسور و انباری به مبلغ 880 میلیون تومان برای فروش عرضه شده که قیمت هر متر مربع آن 16 میلین و 923 هزار تومان است.

در محله جیحون نیز یک آپارتمان 40 متری پنج ساله که در طبقه سوم واقع شده و دارای آسانسور و انباری است 925 میلیون تومان به فروش می رسد که قیمت هر متر آن به 23 میلیون و 125 هزار تومان می رسد.

آپارتمان 50 متری در مقرون به صرفه ترین منطقه تهران 790 میلیون تومان

اگر میانگین قیمت مسکن در منطقه ها مختلف شهر تهران را در نظر بگیریم، خرید یک آپارتمان 50 متری در منطقه 18 که مقرون به صرفه ترین منطقه تهران محسوب می گردد با لحاظ میانه 15.8 میلیون تومانی نرخ هر متر خانه در این منطقه 790 میلیون تومان هزینه در بر دارد. میانه نرخ آپارتمانی با همین متراژ در منطقه 16 به مقدار 843 میلیون تومان و منطقه 17 معادل 851 میلیون تومان است. یک واحد 50 متری در منطقه 19 به طور میانگین 862 میلیون تومان ارزش دارد. در منطقه 20 برای خرید یک آپارتمان با همین متراژ باید به طور میانه 864 میلیون تومان هزینه کرد. میانگین قیمت یک خانه 50 متری در منطقه 15 معادل 870 میلیون تومان و در منطقه 12 به مقدار یک میلیارد و 21 میلیون تومان است.

با توجه به این آمار میانه قیمت آپارتمان 50 متری در هفت منطقه از منطقه ها 22 گانه شهر تهران بین 790 تا یک میلیارد تومان است. این بدان معنا نیست که در دیگر منطقه ها نمی توان با نقدینگی کمتر از یک میلیارد تومان، مسکن خریداری کرد بلکه با توجه به بالا بودن میانه قیمت خانه در سایر منطقه ها تهران، گزینه های متقاضیان برای واحدهای کمتر از یک میلیارد تومان محدود خواهد بود.

یک آپارتمان 48 متری 18 سال ساخت، واقع در طبقه چهارم بدون آسانسور، دارای انباری به مبلغ 800 میلیون تومان به فروش می رسد که نرخ هر متر آن 16 میلیون و 667 هزار تومان است. در تهرانپارس شرقی، واحدی 53 متری با عمر بنای 21 سال در طبقه چهارم، بدون آسانسور، دارای انباری یک میلیارد تومان برای فروش عرضه شده که قیمت هر متر آن 18 میلیون و 868 هزار تومان معین شده است. در محله امیریه واحدی 42 متری 20 ساله در طبقه دوم بدون آسانسور، دارای انباری 714 میلیون تومان فروخته می گردد که قیمت هر متر آن 17 میلیون تومان است.

بازار مسکن بر مدار ثبات

همزمان با انتظار متقاضیان بالقوه مسکن برای شروع یک پروژه بزرگ دولتی و به خاتمه رسیدن تحولات سیاسی، بازار مسکن شهر تهران در آذرماه 1400 با مقداری تحرک روبرو شد. معاملات 34 درصد نسبت به آبان سال جاری و 282 درصد در مقایسه با آذر پارسال افزایش پیدا کرد و میانه قیمت هر متر مسکن شهر تهران در ماه مذکور به 32 میلیون و 590 هزار تومان رسید که در مقایسه با ماه قبل 1.8 درصد و ماه مشابه سال قبل 21 درصد بالا رفت.

بازار مسکن در شرایطی تا حدودی گرم شده که سال گذشته در این مقطع در رکود بی سابقه ای قرار گرفته بود. آذرماه سال جاری 9772 فقره معامله در شهر تهران امضا شده در حالی که آذر پارسال تعداد معملات 2555 فقره بود. این در حالی است که سال گذشته با وجود رکود معاملات، قیمت ها فرایند صعودی داشت؛ به طوری که آذرماه 1399 نرخ رشد سالیانه قیمت مسکن در تهران 99 درصد بود که هم اکنون به 21 درصد رسیده است.

با توجه به این که آمارهای بلندمدت، تحلیل بهتری را از شرایط بازارها نشان می دهد می توان گفت بازار مسکن هم اکنون در وضیت پیش رونق غیرتورمی واقع شده است؛ زیرا معاملات رشد نموده اما قیمت های افزایش سنگینی ندارد. رشد 1.8 درصدی ماهیانه قیمت، آن هم در شرایطی که رشد ماهیانه و سالیانه معملات به ترتیب 34 و 282 درصد بوده رقم قابل توجهی محسوب نمی گردد.

یک کارشناس: رونق بازار مسکن به خاطر فروش های زیر قیمت است

ایرج رهبر، کارشناس بازار مسکن در تحلیل آخرین تحولات بازار مسکن شهر تهران گفت: افزایش نسبی معاملات مسکن شهر تهران در ماههای آبان و آذر می تواند دو علت داشته باشد؛ یکی اینکه بعد از تصویب قانون مالیات بر خانه های خالی و فشاری که به بانکها برای خروج از بنگاهداری آورده شده بسیاری از دستگاهها، ارگانها و بانکها اقدام به عرضه واحدهای خود در بازار کردند. بانکها در بخش املاک و مستغلات به صورت گسترده سرمایه گذاری نموده بودند که مقداری به تکاپو افتاده اند تا هرطور شده واحدهای خود را حتی زیر قیمت به فروش برسانند.

وی اضافه نمود: علت دیگر اینکه نزدیک عید است و کسانی که دست نگه داشته بودند تا برنامه های دولت را ببینند وارد بازار شدند. دولت طرح نهضت ملی مسکن را در دستورکار دارد اما به دلایلی مثل تامین اراضی مورد احتیاج، زمان بر خواهد بود. بنابراین کسانی که قصد خرید مسکن دارند در این ماههای پایانی سال اقدام به خرید می نمایند.

این کارشناس بازار مسکن توضیح داد: در حال حاضر به نظر می رسد بیشتر خریداران مسکن، مصرف نماینده ها هستند. ممکن است بعضی به خاطر سرمایه گذاری بخرند ولی به صورت کلان ورود نمی نمایند چون اگر بیش از سه ماه واحد خود را خالی نگه دارند به آن مالیات تعلق می گیرد. ممکن است عده ای از سفته بازان در حال حاضر آپارتمان بخرند و قبل از عید بفروشند.

رهبر درباره آینده بازار مسکن گفت: به نظر من اگر دو برنامه مهم دولت شامل مذاکرات بین المللی و پروژه نهضت ملی مسکن به نتیجه برسد می تواند در رونق ساخت و ساز و افزایش معاملات موثر باشد؛ زیرا بخش خصوصی هم وقتی ببیند دولت در حال عرضه مسکن به بازار است نسبت به فروش املاک خود ترغیب می گردد. این مساله می تواند به ثبات و حتی مقداری کاهش قیمت بیانجامد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "قیمت آپارتمان 50 متری در نقاط مختلف تهران چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت آپارتمان 50 متری در نقاط مختلف تهران چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید