اعلام موضع چین و آلمان در آستانه نشست کمیسیون مشترک برجام

به گزارش زمین جهانی، مهر نوشت: در آستانه برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، وزرای خارجه چین و آلمان بر ضرورت حفظ توافق هسته ای با ایران تأکید کردند.

اعلام موضع چین و آلمان در آستانه نشست کمیسیون مشترک برجام

در آستانه برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان و وانگ یی همتای چینی وی بر ضرورت حفظ توافق هسته ای با ایران تأکید کردند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، ماس در این باره گفت برلین و پکن بر سر ضرورت حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) نظر مشترکی دارند.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین گفت که این موضوع طی چند هفته گذشته در شورای امنیت سازمان ملل به طور مکرر مورد بحث و آنالیز قرار گرفته است.

میخائیل اولیانف نماینده دائم روسیه در سازمانهای بین المللی در وین نیز ساعاتی پیش در پیامی توئیتری با طعنه به آمریکا نوشت: نشست کمیسیون مشترک برجام تا ساعاتی دیگر با حضور اعضای واقعی و نه اعضای خودخوانده در وین برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: مباحث و مشورتها در قالبهای مختلف آغاز شده و در حال اجرا است.

سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین پایتخت اتریش به سر می برد، در گفت وگویی درباره این نشست مطرح نمود: این یک نشست روتین کمیسیون مشترک است که طبق روال برجام هر سه ماه یک بار باید برگزار گردد که این بار به خاطر شرایط کرونا با تاخیر برگزار می گردد.

به گفته وی جلسه امروز کمیسیون مشترک برجام جلسه ای است که طبق روال کاری خود به مسائل مربوط به اجرای برجام چه در بعد هسته ای و چه در بعد تحریم ها می پردازد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "اعلام موضع چین و آلمان در آستانه نشست کمیسیون مشترک برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام موضع چین و آلمان در آستانه نشست کمیسیون مشترک برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید