آمریکا: علی رغم کرونا تحریم ها علیه ایران را ادامه می دهیم

به گزارش زمین جهانی، یک مقام ارشد دولت آمریکا علی رغم آنکه برطرف تحریم ها علیه ایران به منظور مبارزه با شیوع ویروس کرونا به یک مطالبه جهانی تبدیل شده، گفته است که سیاست فشار علیه تهران ادامه خواهد یافت.

آمریکا: علی رغم کرونا تحریم ها علیه ایران را ادامه می دهیم

به گزارش گروه بین الملل زمین جهانی، یک رسانه انگلیسی نوشته آمریکا در هفته جاری پیامی صریح به ایران فرستاده و گفته است که شیوع ویروس کرونای جدید، تهران را از تحریم های اقتصادی واشنگتن نجات نخواهد داد.

خبرگزاری رویترز نوشته است ایالات متحده که مدعی است ارسال اقلام بشردوستانه را از شمول تحریم ها و سیاست کارزار فشار حداکثری علیه ایران خارج ایران این هفته تحریم های جدیدی علیه ایران اعمال کرد.

با آنکه آمریکا مدعی است اقلام بشردوستانه از جمله دارو و غذا جزو تحریم ها هستند منابع مختلف از جمله میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین گفته اند تحریم های اقتصادی علیه ایران مانع از مبادلات بشردوستانه با ایران می گردد.

دولت ترامپ هفته جاری با آنکه شمار زیادی از کشورها در جهان، از جمله انگلیس خواهان برطرف تحریم ها به منظور یاری به ایران در مبارزه با کرونا شده اند پنج شرکت مستقر در امارات، سه شرکت چینی، سه شرکت در هنگ کنگ و یک شرکت در آفریقای جنوبی را به بهانه همکاری با ایران تحریم کرد.

یک مقام ایرانی به رویترز گفت: اقدام آمریکا در تشدید فشار علیه ایران جنایت علیه بشریت است. همه جهان باید به هم یاری نمایند تا به این بیماری غلبه کنیم.

بعضی از تحلیل ها می گویند دولت ترامپ باید اقدامات بیشتری برای تسهیل ارسال کالاهای بشردوستانه به ایران کند، اما شواهدی مبنی بر اینکه دولت آمریکا چنین قصدی دارد وجود ندارد.

برایان هوک، نماینده دولت آمریکا در امور ایران پنجشنبه در جمع زمین جهانی گفت: سیاست فشار حداکثری ما علیه ایران ادامه دارد. تحریم های آمریکا مانع ارسال یاری به ایران نمی شوند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آمریکا: علی رغم کرونا تحریم ها علیه ایران را ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: علی رغم کرونا تحریم ها علیه ایران را ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید