آمریکا معافیت همکاری هسته ای با ایران را تمدید کرد

به گزارش زمین جهانی، دولت آمریکا بار دیگر مجموعه ای از معافیتهای تحریمی در زمینه همکاری هسته ای با ایران را برای یک دوره 60 روزه تمدید کرد.

آمریکا معافیت همکاری هسته ای با ایران را تمدید کرد

به گزارش گروه بین الملل زمین جهانی، دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اقدامی که به احتمال بسیار خشم و رنجش اعضای جنگ طلب کنگره را به دنبال خواهد داشت، مجموعه ای از معافیتهای تحریمی در زمینه همکاری هسته ای با ایران را بار دیگر تمدید کرد.

این معافیتهای تحریمی به ایران اجازه می دهد تا در فعالیتهای محدود هسته ای از جمله در رآکتور آب سنگین اراک- که به ادعای منتقدان، با تأمین پلوتونیوم موردنیاز راستا تهران را برای دستیابی به سلاح هسته ای همواره می کند! - مشارکت نماید.

به رغم فشارهای فزاینده از سوی اعضای تندرو و جنگ طلب حزب جمهوریخواه در کنگره، وزارت خارجه آمریکا به طور مرتب این معافیتها را تمدید کرده و آنها را برای تحت کنترل درآوردن فعالیتهای هسته ای ایران ضروری می داند.

بدین ترتیب، این معافیتهای تحریمی برای مدت 60 روز تمدید می شوند و در این بازه زمانی، دولت ترامپ فرصت دارد که در مورد سرانجام دادن یکباره و همیشگی به این معافیتها تصمیم بگیرد.

یکی از مقامات آمریکایی آگاه به این موضوع به وبگاه فری بیکن گفت که استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا یکی از افرادی است که بر تمدید این معافیتهای هسته ای پافشاری می کرد. بنا به ادعای این مقام، هرچند ماه یکبار، استیو منوچین برای حفظ توافق هسته ای و تضعیف پویش فشار حداکثری ترامپ علیه ایران یک دلیل جدید سرهم می کند. دفعه قبل [وزارت] خزانه داری بهانه ای در مورد دیپلماسی اروپایی بیان کرد. این بار نیز از ویروس کرونا به عنوان یک دستاویز بهره گرفت. دفعه بعد هم خواهند گفت که شرایط خیلی حساس است. عذر و بهانه ها تغییر می کنند اما سیاست همچنان دست نخورده باقی می ماند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آمریکا معافیت همکاری هسته ای با ایران را تمدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا معافیت همکاری هسته ای با ایران را تمدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید