کاربران آیفون همچنان از طول عمر پایین باتری در iOS 16 گله مند هستند

به گزارش زمین جهانی، اینطور که به نظر می رسد، هنوز مشکل کاربران آیفون با سیستم عامل iOS 16 بر سر خالی شدن سریع شارژ باتری پابرجاست و کاملا رفع نشده است.

کاربران آیفون همچنان از طول عمر پایین باتری در iOS 16 گله مند هستند

iOS 16 تقریبا دو هفته ای است که رسما در دسترس کاربران اپل قرار گرفته و آن دسته از کاربرانی که از گوشی های سری آیفون 8 به بعد استفاده می کنند می توانند آن را دانلود و نصب کنند. کاربران اما در چند روز نخست دانلود و تجربه این سیستم عامل از این بابت گله مند بودند که شارژ باتری شان به سرعت تخلیه می شود. اپل بارها گفته که این اتفاقات تا زمانی که سخت افزار و نرم افزار به هماهنگی نرسند طبیعی است اما ظاهرا این بار داستان فرق دارد چرا که کاربران بعد از دو هفته همچنان از این بابت گله مند هستند.

وقتی گوشی آیفون خود را به سیستم عامل تازهی آپدیت می کنید، اینکه در نگه داری شارژ آن مسئله ای به وجود بیاید کاملا طبیعی است. باید چند روزی بگذرد تا گوشی و نرم افزار با یکدیگر هماهنگی پیدا کنند. چرا که در همان ابتدای دوران نصب سیستم عامل تازه، iOS سعی می کند در پس زمینه یک سری همگام سازی هایی را انجام دهد. این اتفاق خصوصا در زمان هایی که یک آپدیت عمده برای گوشی ها منتشر می شود خودش را نشان می دهد چرا که آپدیت های بزرگ تر به هماهنگی های بیشتری با سخت افزار نیاز دارند.

به صورت کلی این فرایند ممکن است روی طول عمر باتری تأثیر زیادی بگذارد. اما وقتی این فرایند به اتمام برسد، باید همه چیز به شکل سابق بازشود. اما این اتفاق ظاهرا در گوشی های تازه اپل قرار نیست به اتمام برسد چون هنوز هم کاربران از بابت تخلیه سریع شارژ باتری شکایت دارند.

فقط کافی است یک جست و جو در شبکه های اجتماعی نظیر ردیت، توییتر و… انجام دهید و متوجه این موضوع شوید که هزاران نفر از کاربران iOS 16 اکنون که 2 هفته از عرضه رسمی آن می گذرد همچنان با مشکل یادشده دست و پنجه نرم می کنند. البته یک سری تئوری توطئه هم وجود دارد مبنی بر اینکه اپل تعمدا خواسته اندازه شارژدهی دستگاه های قدیمی تر را کاهش دهد تا فروش سری آیفون 14 افزایش پیدا کند.

طبق آمار منتشر شده از طریق وب سایت منبع، 63٪ از کاربران آن که از گوشی های آیفون استفاده می کنند با مشکل کاهش محسوس طول عمر باتری بعد از نصب iOS 16 روبرو شده اند. یکی از کاربران آیفون 13 پرو مکس گفته که چون کارش اداری است، خیلی با این گوشی کار نمی کند اما با iOS 15 با اندازه شارژ 85 تا 90٪ به خانه برمی گشت ولی حالا این اندازه به 65 تا 75٪ رسیده است. به اعتقاد او، این کاهش اندازه شارژ زمانی صورت می گیرد که او اصلا در حال استفاده از گوشی خود نیست.

یکی دیگر از کاربران آیفون 13 پرو مکس هم گفته که از 11 تا 12 ساعت شارژدهی اکنون فقط 7 ساعت می تواند از گوشی اش استفاده کند. او می گوید حتی هنگام مکالمه از طریق فیس تایم با لگ های متعددی روبرو می شود.

اپل هنوز در رابطه با این موضوع بیانیه ای ارسال نکرده و از طرفی وقتی هم که نسخه iOS 16.0.2 را راهی گوشی هایش کرد، از این بابت که آیا طول عمر باتری بهبودی خواهد داشت یا خیر هم حرفی نزد. چون این آپدیت بیشتر برای رفع لرزش شدید دوربین سری آیفون 14 پرو هنگام استفاده از دوربین در اپ های شخص ثالث نظیر اینستاگرام عرضه شده بود. حال باید دید آیا این مشکل در نسخه iOS 16.1 حل می شود یا خیر. این نسخه در حال حاضر در مرحله بتا واقع شده است.

آیا شما گوشی خود را به iOS 16 آپدیت کرده اید؟ شما هم با مشکل تخلیه سریع شارژ باتری روبرو شده اید؟

منبع: 9to5Mac

منبع: دیجیکالا مگ

به "کاربران آیفون همچنان از طول عمر پایین باتری در iOS 16 گله مند هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربران آیفون همچنان از طول عمر پایین باتری در iOS 16 گله مند هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید