غذای 25 میلیون نفر دور ریخته می گردد، توجه به شرکت های دانش بنیان

به گزارش زمین جهانی، معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: حدود 30 درصد از 120 میلیون تن مواد غذایی فراوری شده در کشور طی یک سال ضایع می گردد یعنی به طور میانه غذای 25 میلیون نفر دور ریخته می گردد.

غذای 25 میلیون نفر دور ریخته می گردد، توجه به شرکت های دانش بنیان

به گزارش گروه مالی زمین جهانی، مجتبی خیام نکویی با حضور در پارک علم و فن و آوری فارس توضیح داد: نخست باید تمهیداتی در نظر بگیریم تا حمایت کنیم از افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان بخش کشاورزی و دوم اینکه ده دهکده فناوری و نوآوری بخش کشاورزی در ده استان کشور ایجاد کنیم.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور با بیان اینکه اولین دهکده فناوری و نوآوری بخش کشاورزی در استان خراسان رضوی ایجاد و 140 شرکت دانش بنیان در آن مستقر است، اضافه کرد: از لحاظ محتوایی ما چند اقدام را باید انجام دهیم که حال مردم را در حوزه غذا خوب کند.

به گفته وی؛ با توجه به آزاد سازی مردمی یارانه ها یک فرصت کم نظیر برای دانش بنیان کردن کشاورزی فراهم شده است؛ می توانیم با دانش هزینه های فراوری در بخش کشاورزی را بکاهیم و قیمت تمام شده محصول را پایین بیاوریم همانطور که این کار در طرح های پایلوت محقق شده است.

او با اشاره دوباره به مصوبه هیأت دولت ابراز کرد: در این مصوبه یک مأموریت بزرگ به وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تات محول شده است که آن هم تغییر ساختار کل مجموعه کشاورزی با نگاه پارک علم و فناوری است.

این مقام مسئول با بیان اینکه رشته های متعددی از آی تی و انفورماتیک قابلیت ورود به بخش کشاورزی را دارد، مطرح کرد: سالانه حدود 30 درصد از 120 میلیون تن مواد غذایی فراوری شده در کشور ضایع می گردد که نگران نماینده است؛ به طور میانه غذای 25 میلیون نفر دور ریخته می گردد؛ اینجا دانش و فناوری می تواند خودنمایی کند.

خیام نکویی از موضوعات اصلاح نژاد دام، روش های نوین آبیاری، روش های نوین آبزیان، توسعه کاربردی فناوری فراوری آنزیم و مکمل ها به عنوان زمینه های فراهم برای توسعه شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فن آوری نام برد.

وی گفت: امروز مردم حاضر هستند برای سلامت خود پول خرج نمایند و پول برای سلامت دادن یعنی اگر شما در حوزه دانش و فناوری خود ورود پیدا کردید مشتری دارید؛ شرایط هموار است این فرصت را غنیمت بشمارید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "غذای 25 میلیون نفر دور ریخته می گردد، توجه به شرکت های دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غذای 25 میلیون نفر دور ریخته می گردد، توجه به شرکت های دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید