سه راه آسان برای کاهش کالری بدون رژیم

به گزارش زمین جهانی، با توجه به اینکه 64 درصد از بزرگسالان بریتانیایی دارای اضافه وزن یا مبتلا به چاقی هستند به جرات می توان گفت که ما (بریتانیا) کشور پرخوری هستیم. آخرین داده های دولتی نشان می دهند که به طور میانه، بزرگسالان 200 تا 300 کالری بیش تر از میزان توصیه شده در روز مصرف می نمایند (2500 کالری برای یک مرد، 2000 کالری برای یک زن).

سه راه آسان برای کاهش کالری بدون رژیم

به گزارش زمین جهانی به نقل از دیلی تلگراف، اگر دور کمرتان بزرگ شده در اینجا سه راه آسان برای کاهش کالری بدون رژیم غذایی وجود دارد:

1-حجم وعده غذایی خود را 20 درصد کاهش دهید

ما معمولا به زور عادت پرخوری را ادامه می دهیم و بشقاب خود را پر می کنیم. با این وجود، با خوردن حجم غذایی کم تر می توانید اولین گام را برای کاهش وزن بردارید. تصور می گردد که معده ما یک ترموستات اشتها دارد و می تواند به دریافت مقدار معینی غذا عادت کند.

اگر بتوانیم آرام آرام درجه ترموستات را پایین بیاوریم با خوردن غذای کم تر احساس سیری خواهیم کرد. در زمان صرف غذا 20 درصد کمتر از حد معمول خود را مصرف کنید 15 تا 20 دقیقه صبر کنید و تنها اگر هنوز گرسنه بودید بیشتر بخورید. این کار یاری می نماید که وعده های غذایی را به سبک خانوادگی سرو نکنید جایی که همه چیز در کاسه های بزرگ روی میز قرار می گیرد. به جامانده غذا را برای ناهار روز بعد نگه دارید.

2-مصرف کالری را کاهش دهید

شما می توانید با انجام چند ترفند ساده مقدار قابل توجهی از کالری را از مقدار روزانه خود حذف کنید. برای مثال، در خصوص قهوه به جای قهوه های شیری مانند لاته و قهوه های سفید با خوردن قهوه سیاه با مقداری شیر حدود 100 کالری صرفه جویی کنید. در خصوص کره، لازم نیست آن را به طور کامل کنار بگذارید اما به جای مالیدن کره به صورت چند خراش کوچک آن را روی نان قرار دهید. سعی کنید تنها یک طرف ساندویچ خود را کره بمالید.

در خصوص سس، سس هایی مانند سس مایونز و گوجه فرنگی را حذف کنید زیرا به طرز شدیدی کالری زا هستند. مایونز حاوی 90 کالری در یک قاشق غذاخوری است. ماست یونانی یک جایگزین عالی برای پر کردن ساندویچ با تنها 8 کالری در قاشق غذاخوری است. سعی کنید خود سس سالادتان را درست کنید. روغن بازای هر قاشق غذاخوری حاوی 120 کالری است. بنابراین، آن را به نفع طعم دهنده های دیگر مانند سرکه، آب لیمو، گیاهان و ادویه ها کنار بگذارید. پوست مرغ را دور بیندازید. با حذف پوست مرغ از روی آن حدود 100 کالری (به ازای هر سینه مرغ) صرفه جویی می کنید.

3-بشقاب خود را مجددا متعادل سازید

با تغییر نسبت انواع غذاها در بشقاب خود به نفع غذاهای کم کالری، کالری دریافتی خود را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهید. برای مثال، در خصوص پاستا و پیتزا یک مشت ماکارونی مصرف کنید یا 1 یا 2 تکه پیتزا را بخورید (یک تکه می تواند تا 300 کالری انرژی داشته باشد). بقیه بشقاب خود را با سالاد یا سبزیجات پر کنید.

در خصوص ساندویچ یک ساندویچ باز بخورید تا مقدار نان مصرفی را کاهش دهید یا با نان پیتای سبوس دار جایگزین کنید. اطمینان حاصل کنید که درون آن بیش تر با سالاد و سبزیجات پر شده و حاوی مقداری پروتئین بدون چربی مانند تخم مرغ، مرغ یا ماهی تن باشد تا سیر شوید تا احتمال این که بعدا میان وعده بخورید کاهش یابد. در خصوص سیب زمینی سعی کنید سیب زمینی کبابی کم تری مصرف کنید. انتخاب دو عدد سیب زمینی برشته میانه به جای سه عدد باعث کاهش 200 کالری می گردد. مصرف گوشت خود را کاهش دهید و به جای آن سبزیجات بیش تری مصرف کنید.

منبع: فرارو

به "سه راه آسان برای کاهش کالری بدون رژیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه راه آسان برای کاهش کالری بدون رژیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید