دمنوش لیمو پرتقال یک نوشیدنی تابستانی

به گزارش زمین جهانی، یکی از لذت بخش ترین چیزهایی که در فصل زمستان می چسبد و برای مان عزیز و ارزشمند می گردد یک نوشیدنی گرم و خوشمزه است. بیشتر مردم در فصل زمستان به سراغ گرما و نوشیدنی های گرم می فرایند. خیلی ها از هواداران پر و پا قرص چایی و قهوه هستند و تمام روزهای زمستانی خود را با آن ها می گذرانند. اما برخی دیگر کارهای متفاوتی انجام می دهند. آن ها کنار شومینه می نشینند و از نوشیدنی های خنک لذت می برند. اما این بار ما به این دسته از افراد توصیه می کنیم در هوای سرد و در کنار شومینه با دمنوش های ایرانی از خود پذیرایی کنید. یکی از دمنوش های پیشنهادی ما به شما در فصل زمستان دمنوش لیمو پرتقال است.

دمنوش لیمو پرتقال یک نوشیدنی تابستانی

از خواص درمانی چوشانده پوست پرتقال در طب سنتی بسیار یاد شده است. از این خواص می توان به تقویت سیستم ایمنی بدن و سیستم اعصاب، درمان سرفه، سرماخوردگی، تسکین استرس و… که تنها بعضی از خواص درمانی دمنوش پوست پرتقال هستند اشاره نمود.

دمنوش لیمو آرامش بخش و تسکین دهنده است، فشارهای عصبی و خستگی های روحی را کاهش داده، تپش قلب را از بین برده و مسائل بد خوابی را برطرف می نماید.

و ترکیب این دو ماده یک دمنوش عالی و آرامش بخش را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

مواد لازم برای تهیه دمنوش لیمو پرتقال

  • پوست لیمو یک قاشق غذاخوری
  • پوست پرتقال یک قاشق غذاخوری
  • چای سبز یک قاشق غذاخوری
  • آویشن خشک یک قاشق چای خوری
  • آب جوش یک لیوان

طرز تهیه دمنوش لیمو پرتقال

مرحله اول

پوست لیمو، پرتقال، چای سبز و آویشن را درون صافی قوری بریزید و به مقدار یک فنجان آب جوش روی آن بریزید، سپس اجازه دهید به مدت حداقل 5 دقیقه خوب دم بکشد. درآخر، آن را درون لیوان بریزید و آب جوش را نیز به آن اضافه کنید، با پوست لیمو و پرتقال آن را زیباتر و خوش عطرتر کنید.

  • این ترکیب را حتما در یک ظرف در بسته مثل قوری دم بکشد، درغیر این صورت رنگ و عطر مناسبی نخواهد داشت.
منبع: کتاب کاله

به "دمنوش لیمو پرتقال یک نوشیدنی تابستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمنوش لیمو پرتقال یک نوشیدنی تابستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید