پشم و پنبه به جای گوشت در حلیم؛ واقعیت دارد؟

به گزارش زمین جهانی، رئیس اتحادیه کباب و حلیم تهران گفت: مقدار مصرف حلیم در ماه رمضان افزایش پیدا می نماید از این رو مشاهده می گردد که اعضای صنوف دیگر، چون کبابی ها، قنادان، سبزی فروشی ها، نانوایان و جیگرکی ها اقدام به فروش حلیم می نمایند. باید به مردم توصیه کنم که از این واحد ها احتیاج خود را تامین ننمایند.

پشم و پنبه به جای گوشت در حلیم؛ واقعیت دارد؟

به گزارش ایلنا، حسین محمدی با اشاره به نرخ حلیم در ماه رمضان، گفت: هنوز نرخ فروش حلیم به اتحادیه ابلاغ نشده است، اما واحد های صنفی، حلیم ساده را کیلویی 55 هزار تومان و حلیم با مخلفاتی، چون گنجد و پوره گوشت را کیلویی 65 هزار تومان بفروش می رسانند.

وی به مردم توصیه کرد؛ آش و حلیم را تنها از واحد های صنفی مجاز، که دارای پروانه کسب از اتحادیه هستند، خریداری نمایند.

این فعال صنفی با اشاره به نحوه شناسایی واحد های مجاز فروش حلیم، خاطر نشان کرد: این واحد ها با پارچه نوشته یکسان دارای آرم و لوگوی اتاق اصناف که روی آن نوشته شده عاملان فروش با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و اتحادیه قابل شناسایی هستند.

محمدی ادامه داد: در این بنر ها کد عامل و تلفن شکایت درج شده است تا اگر خریداری از فروشنده و کیفیت حلیم خریداری شده رضایت نداشته باشد بتواند شکایت خود را به اتحادیه اعلام کند.

رییس اتحادیه کباب و حلیم تهران با بیان اینکه در سال های گذشته فعالیت واحد های صنفی غیرمجاز مشکلاتی را برای مردم ایجاد کردند، اضافه نمود: اندازه مصرف حلیم در ماه رمضان افزایش پیدا می نماید از این رو مشاهده می گردد که اعضای صنوف دیگر، چون کبابی ها، قنادان، سبزی فروشی ها، نانوایان و جیگرکی ها اقدام به فروش حلیم می نمایند باید به مردم توصیه کنم که از این واحد ها احتیاج خود را تامین ننمایند چرا که حلیم خوراکی است که طبخ آن احتیاج به تخصص دارد و باید در پخت آن به نکات بهداشتی توجه ویژه کرد.

وی توضیح داد: البته بازرسان اتحادیه با فروشندگان غیرمجاز فروش حلیم برخورد خواهند کرد.

محمدی با رد شایعه ریختن پشم و پنبه به جای گوشت در طبخ حلیم، اضافه نمود: این خبر دروغ بزرگی است و حتی واحد های غیرمجاز در طبخ حلیم از پشم و پنبه استفاده نمی نماید.

این فعال صنفی با اشاره به عدم استقبال مردم از طبخ حلیم با گوشت بوقلمون، گفت: مردم در گذشته حلیم با گوشت بوقلمون زیاد خریداری می کردند، اما در حال حاضر تمایل چندانی برای خرید این حلیم ندارند و از آنجایی که گوشت بوقلمون گران است بسیاری از واحد های صنفی از این گوشت استفاده نمی نمایند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا گندم با نرخ دولتی به واحد های فروش حلیم داده شده است؟ گفت: واحد های صنفی گندم با نرخ آزاد خریداری می نمایند.

منبع: فرارو

به "پشم و پنبه به جای گوشت در حلیم؛ واقعیت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشم و پنبه به جای گوشت در حلیم؛ واقعیت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید