وزیر فراخوان داد، سامانه برای مسکن اولی ها آماده است؟

به گزارش زمین جهانی، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه سفر به طبس از مسکن اولی ها خواست در صورتیکه فرم (ج) آنها قرمز نشده است، در سامانه طرح ملی مسکن ثبت نام نمایند.

وزیر فراخوان داد، سامانه برای مسکن اولی ها آماده است؟

وی با یادآوری این که سالانه یک میلیون مسکن در کشور ساخته می گردد، اضافه نمود: در ساخت این واحدها کوشش ما این است مصالح ساختمانی از جمله سیمان و میلگرد به صورت مستقیم از کارخانه خریداری گردد تا واحدها با کمترین قیمت به دست مردم برسد.

اگرچه وزیر راه و شهرسازی از مسکن اولی ها خواسته نسبت به ثبت نام در سامانه طرح ملی مسکن اقدام نمایند اما به نظر می رسد زیرساخت این سامانه برای ثبت نام آماده نشده است.

مسکن اولی ها امکان ثبت نام ندارند

در مراجعه به سایت tem.mrud.ir متقاضی ابتدا متقاضی قوانین و مقررات، شرایط ثبت نام و… را مطالعه نموده و آنها را تایید می نماید. در مرحله بعدی هم کد ملی به همراه شماره همراه باید درج گردد، پس از این کار متقاضی با دو پیغام دارای حداقل 5 سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا/در شهرهای تازه سابقه سکونت حداقل 5 سال در شهر تازه مورد تقاضا و یا در شهر مادر ملاک است روبرو می گردد.

در واقع مسکن اولی ها فعلا نمی توانند طبق دعوت وزیر راه و شهرسازی در سامانه طرح ملی مسکن ثبت نام نمایند. به نظر می رسد معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی فعلا آمادگی این اقدام را نداشته و نتوانسته است زیرساخت مورد احتیاج برای ثبت نام را فراهم کند.

در دولت قبل از حدود 534 هزار واحد طرح ملی مسکن کمتر از 40 هزار (حدود 7 درصد) افتتاح شد. تسهیلات بانکی این طرح 150 میلیون تومان است که قرار است به 250 میلیون تومان افزایش یابد. مقدار اقساط ماهانه این وام با سود 18 درصدی و در بازپرداخت 12 ساله 4 میلیون و 247 هزار تومان است.

مجموع سود این وام در ماه 12 سال دوازدهم 361 میلیون تومان است که با احتساب اصل وام به متقاضی بیش از 611 میلیون تومان بازپرداخت خواهد داشت.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه مسکن زمین جهانی بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "وزیر فراخوان داد، سامانه برای مسکن اولی ها آماده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر فراخوان داد، سامانه برای مسکن اولی ها آماده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید