منبع سعودی: امتیازهای جدید بن سلمان برای انصارالله، فرستاده آمریکا را به ریاض کشاند

به گزارش زمین جهانی، یک منبع عالی رتبه سعودی از امتیازات جدیدی پرده برداشت که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان اعلام آمادگی نموده در ازای شروع اجرای آتش بس به گروه انصارالله بدهد.

منبع سعودی: امتیازهای جدید بن سلمان برای انصارالله، فرستاده آمریکا را به ریاض کشاند

به گزارش ایسنا، این منبع به سایت سعودی لیکس گفت: بن سلمان به وسیله میانجی های بین المللی که آخرین آنها هیئت عمانی بود که هفته گذشته در یمن با جنبش انصارالله ملاقات کرد، امتیازات جدیدی را در ازای اجرای آتش بس به این جنبش ارائه کرد.

این منبع اظهار کرد: هیئت عمانی چند امتیاز رسمی را از طرف عربستان به انصارالله ارائه کرد به این شرط که آنها حملات نظامی خود به عربستان را متوقف نموده و در مذاکرات شرکت نمایند.

منبع یاد شده در ادامه گفت: بن سلمان با پرداخت ده ها میلیارد به گروه انصارالله برای بازسازی مناطق تحت کنترلشان و نیز به رسمیت شناختن حاکمیت آنها بر شمال یمن موافقت کرد.

طبق اظهارات منبع مذکور، با وجود اینکه انصارالله از این امتیازها استقبال کرد اما بازگشایی فرودگاه صنعا و بندر حدیده را به عنوان حقی انسانی شرط پذیرش این امتیازها خاطرنشان کرد.

در پی این تحولات، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای خاطرنشان کرد: تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه این کشور به یمن، جهت ملاقات با مسؤولان ارشد دو کشور یمن و عربستان و نیز مارتین گریفیث، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن، به زودی به ریاض خواهد رفت.

طبق بیانیه وزارت خارجه آمریکا، فرستاده این کشور به یمن در سفر خود به ریاض، آخرین کوشش های اجرا شده برای برقراری آتش بس در یمن به عنوان تنها راه امدادرسانی به یمنی ها را آنالیز خواهد نمود و همچنین او به اعمال فشار برای انتقال آزاد کالاهای اساسی و یاری های بشردوستانه به سراسر یمن ادامه خواهد داد.

این وزارتخانه در ادامه از کوشش های عربستان برای پیشرفت در اجرای توافق ریاض استقبال نموده و این توافق را برای تحقق ثبات، امنیت و شکوفایی در جنوب یمن ضروری دانست، همچنین این وزارتخانه از اقدامات عمان در حمایت از صلح تقدیر کرد.

منبع: عصر ایران

به "منبع سعودی: امتیازهای جدید بن سلمان برای انصارالله، فرستاده آمریکا را به ریاض کشاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منبع سعودی: امتیازهای جدید بن سلمان برای انصارالله، فرستاده آمریکا را به ریاض کشاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید