فرضیه ترور بیولوژیک منتفی نیست ، کاهش شیوع کرونا در 13 استان ، با آزمایشگاه متخلف برخورد می گردد

به گزارش زمین جهانی، معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به این مطلب که کمترین زمان برای اینکه یک داروی اختصاصی برای کرونا بیاید یک سال تا 18 ماه است گفت: بهترین دارو های اختصاصی ویروس، 40 تا 50 درصد تاثیر دارد.

فرضیه ترور بیولوژیک منتفی نیست ، کاهش شیوع کرونا در 13 استان ، با آزمایشگاه متخلف برخورد می گردد

به گزارش خبرنگار اجتماعی زمین جهانی، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در ارتباط ویدئویی که با حضور تعدادی از زمین جهانی برگزار گردید گفت: از رفتار مردم در چند هفته اخیر در مقابله با کرونا تشکر می کنم.

وی اضافه نمود: ما این روز ها رفتار سایر کشور ها را هم آنالیز کردیم و معین شد فرهنگ رفتاری مردم ایران بالاتر از سایر کشور ها است و به توصیه فرزندان خودشان گوش نموده اند.

حریرچی توضیح داد: البته تعداد محدودی هم این توصیه ها را گوش نکردند که از آن ها گله داریم و تقاضا می کنیم برگردند به منازل خود البته اگر کسی هم رعایت نکند ما مقابله قانونی خواهیم کرد.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه باید از فرصت در منزل ماندن استفاده نمایند گفت: گزارش هایی داریم به دلیل اینکه مردم عادت ندارند در طول شبانه روز در کنار هم باشند ناراحتی و کج خلقی در منازل افزایش داشته است باید در این شرایط روحیه همدیگر را تقویت کنیم و نباید رفتار همدیگر را زیر ذره بین ببریم همانطور که حضرت امام خمینی (ره) در زمان خواندن خطبه عقد بر سازش زن و شوهر تاکید داشتند.

وی با بیان اینکه در اورژانس ها می بینیم این است که مردم در موارد اورژانس مثل آپاندیس دیرتر مراجعه می نمایند، بعد از ایام نوروز اگر کسی تنگی عروق قلب دارد باید آنژیوگرافی یا جراحی گردد، حتما مراجعه کند تاکید نمود: آن دسته از افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند باید به موقع به اورژانس مراجعه نمایند.

حریرچی توضیح داد: حمایت از 2 گروه را فراموش نکنیم، یکی خانواده هایی که از قبل با یاری زندگی می کردند و دیگر گروه هایی هستند که با یاری مردم زندگی می کردند البته دولت حمایت هایی داشته است، اما از مردم درخواست داریم که به یاری این گروه ها بیاییم.

معاون وزیر بهداشت توضیح داد: در دوران کرونا پرداختی از جیب به دلیل خرید اقلام بهداشت افزایش پیدا نموده و بعضی افراد به حالت وسواس رسیده اند و برای اماکن عمومی و داخل منزل ماسک را توصیه نمی کنیم و فقط در موارد 1 ضروری از ماسک و مواد ضدعفونی بهره ببرید.

وی بیان نمود: مراجعه مردم به نظام بهداشتی و درمانی کاهش پیدا نموده که بخشی مربوط به امور زیبایی و دندانپزشکی است و نکته حائز اهمیت است که باید امور درمانی ضروری باید مورد توجه قرار گیرد.

حریرچی اظهار کرد: 98 درصد خدمات کرونا در بخش دولتی ارائه می گردد و با حرکت به سمت عادی شدن باید خدمات ضروری را باید به مردم ارائه کنیم و از بخش خصوصی برای انجام امور درمان ضروری یاری خواهیم گرفت.

معاون وزیر بهداشت درباره سطوح مختلف قرنطینه اظهار کرد: 4 سطح قرنطینه داریم که در سطح ایزولاسیون مبتلایان به کروناست و اصطلاح قرنطینه برای کسانی به کار می رود که مشکوک به ابتلا به کرونا هستند یا با فرد مثبت در تماس هستند و در متون پزشکی این مفهوم را دارد و قدم بعدی فاصله گذاری اجتماعی است تا تماس افراد را کم کنیم و از تعطیلی مدارس و دانشگاه ها آغاز می گردد و تا تعطیلی مراکز تجمع مثل بازار ها و اماکن زیارتی و بعضی مشاغل غیر ضروری ادامه پیدا می نماید و ما به میزان قابل توجهی از رفتار مردم راضی هستیم.

حریرچی در ادامه با اشاره به اینکه در سطح چهارم که مردم ان را قرنطینه می دادند گفت: در چین اعمال شده و LOCK DOWN صورت گرفت و امکان خروج از منزل میسر نیست و در فرانسه 6 استثنا مانند حضور در محل کار ضروری، خرید از محل نزدیک منزل، امور پزرشکی و مراقبت از کودک و سالمند و مراجعه به پارک ها برای ورزش و گردش حیوان خارجی قائل شدند و توصیه می کنیم الجزیره و بی بی سی انگلیسی را ببیند که از شکل قرنطینه گلایه داشتند که چرا فروشگاه ها تعطیل هستند.

وی درباره شرایط بیماران سرطانی شرح داد: شیمی درمانی در مراکز درمان دولتی بدون وقفه ادامه دارد و در بیمارستان امام خمینی به صورت مستقل به بیماران خدمات رسانی می گردد و درخواست داریم که هیچ بیماری در دوران کرونا درمان خود را رها نکند و ما اجازه نمی دهیم بیمارانی که استطاعت ندارند، به بخش خصوصی بفرایند و دچار فشار اقتصادی شوند.

حریرچی درباره تست در مراکز آزمایشگاهی خصوصی و دریافت هزینه های بالا در بعضی مراکز گفت: ما در مراحل نخست از تست های اهدایی از سازمان جهانی بهداشت و چین استفاده می کردیم، اما اکنون برنامه داریم که از کیت های داخلی استفاده کنیم و از افراد مشکوک و اطرافیان افراد مثبت تست بگیریم و برنامه داریم تعداد تست ها را به 15 هزار تست در روز برسانیم و از بعضی آزمایشگاه های خصوصی یاری خواهیم گرفت و آزمایشگاه هایی که بیش از تعرفه هزینه دریافت نمایند تخلف نموده اند و برخورد خواهند شد. هزینه های کیت های وارداتی 8 یورو خواهد بود که با ارز دولتی تامین خواهد شد.

حریرچی درباره تحریم های ظالمانه و ادعای یاری به مردم ایران اظهار کرد: آمریکایی ها اشک تمساح می ریزند ما انتظار نداریم به ما یاری نمایند فقط موانع را از سر راه ما بردارند و اگر موانع برداشته گردد با صادرات غیر نفتی و نفتی می توانیم منابع موردنیاز را تامین کنیم و آمریکایی ها مانع تراشی می نمایند و مانع از نقل و انتقال ارز برای خرید دارو و تجهیزات پزشکی می شوند و اگر این موانع برداشته گردد بسیاری ا. زمشکلا ت. ما مرتفع می گردد.

حریرچی در پاسخ به این سوالی درباره حمله بیولوژیک گفت: فرضیه ترور بیولوژیک را نمی گردد منتفی دانست. الان امریکا و چین هم ادعا هایی دارند و در کشور ستاد مربوطه در حال اجرا تحقیقات جدی است.

وی درباره درمان و واکسن کرونا گفت: بیشتر درمان های استاندارد و توصیه شده برای کرونا، اختصاصی کرونا نیستند و آثار کوتاه مدت دارند. درمان های توصیه نشده یا بی تاثیر هستند یا مضر. کمترین زمان برای اینکه یک داروی اختصاصی برای کرونا بیاید یک سال تا 18 ماه است. بهترین دارو های اختصاصی ویروس، 40 تا 50 درصد تاثیر دارد. پشت بیشتر اخبار کشف داروی کرونا، تجارت است.

حریرچی درباره شرایط کرونا در استان گیلان که شرح داد: استان گیلان جزء استان های پرشیوع ما بوده است. خوشبختانه بسیار مسرور هستیم جا های پرشیوع ما فرایند صعودی آن ها نزولی شده است. نه اینکه بیماری از بین رفته باشد. از نظر ما اگر بیمارستانی بیش از 80 درصد تخت آن اشغال باشد، ما به آن شرایط بحرانی می گوییم. در گیلان در بیمارستان های شلوغ این شرایط را داریم و در سایر بیمارستان ها تخت خالی داریم. اما نگران ورود بیماران جدید هستیم. زمانی به ما طعنه می زدند که از فرصت استفاده نکردیم. اما شرایط ایتالیا و فرانسه و آمریکا و اسپانیا به خوبی نشان داد. فرصت و امکانات بیشتری داشتند، اما شرایط مراقبت آن ها را دیدید. ما با تعداد تخت کمتر مراقبت بیشتری می دهیم.

معاون کل وزارت بهداشت اضافه نمود: اگر معاون وزیر بهداشت ایران مبتلا می گردد، خارجی ها می گویند نمی تواند از خود مراقبت کند چطور می خواهد از دیگران مراقبت کند. چند هفته بعد وزیر بهداشت انگلیس مبتلا شد یکی از شبکه ها گفت: وزیر بهداشت انگلیس هم مبتلا شد و نشان می دهد چقدر پای کار بوده است. البته ذات آن ها همین است.

حریرچی ادامه داد: با اقدامات اجرا شده ظرفیت آی سی یو در 6 سال گذشته بیش از 55 درصد افزایش پیدا نموده است، الان نزدیک به 9 هزار تخت آی سی یو داریم و اگر به تعداد قبلی بود حتما به مشکل برمی خوردیم، اکنون در سراوان هم آی سی یو داریم. دولت هایی مثل ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، آلمان و انگلیس مورد سوال هستند که چرا تخت های بیمارستانی و پرسنل را کاهش دادند. آمریکا برای نیویورک یک کشتی نظامی آورد که مریض های عادی را خالی و در داخل کشتی درمان کند. ما زمانی که بیماری اوج می گرفت نگران بودیم که ظرفیت بالایی بخواهیم، اما در هیچ استانی بیش از 40 تا 50 درصد ظرفیت دولتی مصروف بیماران کرونایی نشد.

وی تاکید نمود: در 13 استان کشور میزان شیوع کرونا کاهش داشته است، اما این موضوع را باید در نظر گرفت که در حال حاضر 20 میلیون جمعیت روستانشین داریم در این مناطق میزان ابتلا یک الی 5 مورد بوده است و در شهر هایی با جمعیت 12 میلیون نفری نیز میزان ابتلا 5 الی 20 مورد بوده است.

وی در خاتمه گفت: امیدواریم پس از تعطیلات نوروزی بخش خصوصی یاری بیشتری به کادر درمان بخش دولتی برای درمان بیماران مبتلا کرونا کند به دلیل اینکه بخشی از مطب ها در ایام تعطیلات فعالیت نداشته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فرضیه ترور بیولوژیک منتفی نیست ، کاهش شیوع کرونا در 13 استان ، با آزمایشگاه متخلف برخورد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرضیه ترور بیولوژیک منتفی نیست ، کاهش شیوع کرونا در 13 استان ، با آزمایشگاه متخلف برخورد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید