دادستان دشتستان صادرات نخل را تکذیب کرد

به گزارش زمین جهانی، دادستان شهرستان دشتستان در توضیحاتی به تکذیب ادعایی مبنی بر فروش درخت های نخل این شهرستان و صادرات به کشور های حوزه خلیج فارس پرداخت.

دادستان دشتستان صادرات نخل را تکذیب کرد

به گزارش تسنیم، در پی انتشار تصاویری در فضای مجازی مبنی بر فروش درخت های نخل در شهرستان دشتستان و صادرات به کشور های حوزه خلیج فارس، یاسر حیدری دادستان این شهرستان به بیان شرحاتی پرداخت و فضاسازی های صورت گرفته را تکذیب کرد.

وی با بیان اینکه این نخل ها غیرمثمر و دارای محصول با کیفیت پایین بوده اند، گفت: فردی که صاحب این درخت های نخل بوده، حدود 18 درخت را به دلیل بی کیفیت بودن محصول به قیمت هر کدام حدود یک میلیون و 500 هزار تومان می فروشد و کارشناسان جهاد کشاورزی نیز غیرمثمر بودن و نداشتن صرفه اقتصادی نخل ها را تایید کرده اند.

حیدری با تکذیب ادعای صادرات نخل ها به کشور های حوزه خلیج فارس گفت: حسب مصاحبه صورت گرفته کارشناسان جهاد با فرد موردنظر، این نخل ها در فضای سبز منطقه مورد استفاده قرار گرفته است.

دادستان دشتستان این را هم گفت که صادرات نخل صرفا با مجوز جهاد کشاورزی صورت می گیرد و جهاد کشاورزی تنها در مورد محصولات غیرمثمر چنین مجوزی صادر می کند و این اقدام هم تشریفات پیچیده ای دارد.

وی با بیان اینکه فروش نخل در شهرستان دشتستان رواج ندارد، تاکید کرد: فیلم پخش شده در کلیپ که نشاندهنده بارگیری و صادرات نخل در اسکله است نیز مربوط به سالیان قبل بوده و ارتباطی به این نخل ها ندارد.

دادستان دشتستان شرح داد: از آنجاییکه درخت نخل نیاز به آب دهی مستمر ندارد، ادعا های مطرح شده مبنی بر بی حاصل بودن این درختان بر اثر کم آبی نیز فاقد صحت است.

منبع: فرارو

به "دادستان دشتستان صادرات نخل را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادستان دشتستان صادرات نخل را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید