توضیحات فدراسیون دوومیدانی درباره علت حذف 2 ورزشکار کردستانی؛ کسب مدال اول کشوری ملاک نیست!

به گزارش زمین جهانی، گروه استان ها - مدیر تیم های ملی دو و میدانی درباره علت حذف 2 ورزشکار کردستانی از اردوی تیم ملی دوومیدانی توضیحات عجیب و شبهه برانگیزی ارائه داده و می گوید: کسب مدال اول کشوری ملاک انتخاب به اردو نیست!

توضیحات فدراسیون دوومیدانی درباره علت حذف 2 ورزشکار کردستانی؛ کسب مدال اول کشوری ملاک نیست!

به گزارش زمین جهانی از سنندج ، هشتم آبان ماه جاری خبری مبنی بر حذف و عدم دعوت 2 دونده کردستانی؛ میثم رشیدی و کژان رستمی که در مسابقات قهرمانی کشور مقام اول را کسب کرده بودند، از سوی مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان در گفت وگو با خبرنگار این رسانه مطرح شد.

براساس گفته مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان قرار بر این بود که مسئولان فدراسیون در نشستی که آن روز در تهران برگزار کرده بودند، تصمیم گیری و نظر نهایی را اعلام کنند اما از آن زمان تا قبل از انتشار این گزارش خبری نشد تا اینکه خبرنگار زمین جهانی در راستای پیگیری مطالبه این ورزشکاران که پیش تر قول آن را داده بود، موضوع را پیگیری و با شرحات عجیب و شبهه برانگیزی روبرو شد!

هاشم صیامی، رئیس فدراسیون دوومیدانی کشور در پاسخ به سؤال و پیگیری خبرنگار زمین جهانی مبنی بر چرایی این تصمیم و علت حذف دو دونده کردستانی از اردوی تیم ملی، موضوع را به مدیر تیم های ملی دو و میدانی ارجاع داد و گفت: از این طریق پیگیری کنید.

حمیدرضا فردین پور، مدیر تیم های ملی دو و میدانی نیز در گفت وگوی اختصاص با خبرنگار زمین جهانی در پاسخ به این سؤال که علت عدم دعوت دو دونده کردستانی که اخیرا در مسابقات قهرمانی کشور مقام اول را کسب و به اردوی تیم ملی دعوت نشده اند، چیست؟ شرح داد: نفرات تیم ملی در این رشته نیز همچون سایر فدراسیون ها، از طریق یک عده و کمیته تخصصی و شورای فنی انتخاب و مشخص می شوند.

وی با بیان اینکه در موضوع نیز، کمیته های فنی و تخصصی نیز تصمیم گیری کرده اند، افزود: کسب مقام اول در مسابقات قهرمانی کشور برای عضویت در تیم ملی دوومیدانی بسیار ملاک نیست! چراکه بارها این اتفاق افتاده که نفرات سوم و چهارم به اردوی تیم ملی دعوت شده اند و نفر اول و دوم نیز دعوت نشده اند چراکه ملاک انتخاب ها و دعوتی ها بستگی به شرایط سنی، آینده، استعداد و خیلی موارد دیگر آن افراد دارد.

مدیر تیم های ملی دو و میدانی با بیان اینکه در انتخاب لیست اخیر اردوی تیم ملی سهمیه محدود و امکان دعوت نفرات بیشتری را نداشتیم، شرح داد: کمیته های تخصصی که یکی از آنان سایه میر صادقی معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان کردستان است، عضو این کمیته بوده و ساعت ها برای انتخاب لیست نهایی نشست و بحث برگزار کرده و خدایی ناخواسته مسئله ای با کسی نداشته و قصد این نبوده که ورزشکاران کردستانی حضور نداشته باشند.

وی اذعان کرد: یک سری نفرات دیگر نیز می توانستند در اردوی تیم ملی حضور داشته باشند اما امکانات، خوابگاه و حمایت ها محدود بود!

فردین پور با بیان اینکه یک سری حق و حقوق ها برای ورزشکارانی که کمیته تخصصی و شورای فنی درباره آنان تصمیم گیری اشتباه بگیرد، ایجاد کرده ایم، اظهار کرد: برخی از ورزشکاران بوده که به مسابقات خارج کشور اعزام و هیچ امیدی به آنها نداشته و بالعکس، اما مدال کسب کرده اند که در این موضوع نیز آینده قضاوت خواهد کرد.

وی اعلام کرد: اگر ورزشکارانی همچون دوندگان کردستانی در آینده بهتر و شرایط عضویت در تیم ملی را داشته باشند، فرصت و شرایط برای آنان مهیا است.

مدیر تیم های ملی دو و میدانی در پاسخ به سؤال خبرنگار زمین جهانی آیا وقتی ورزشکاری در مسابقات قهرمانی کشور دوومیدانی در یک ماده بین همه ورزشکاران مقام اول را کسب می کند، شایستگی عضویت در تیم ملی را ندارد؟ اما نفرات دوم و سوم دارند! شرح داد: در انتخاب نفرات اهلیت برایمان ملاک نیست، هر چی که حق باشد رعایت می کنیم! البته برخی از ورزشکاران در مسابقات داخلی کشوری خوب ظاهر شده اما در مسابقات خارج کشور نتایج مدنظر کمیته را نمی گیرند کما اینکه این بحث درباره میثم رشیدی دونده کردستانی در مسابقات اخیر خارج کشور صدق کرد.

وی با بیان اینکه البته اینکه ورزشکاری همچون میثم رشیدی در خارج از کشور نتیجه خوب نگرفته و به اردوی تیم ملی دعوت نشده است، به معنای حذف و کنارگذاشتن برای همیشه نیست، اظهار کرد: قرار است مربیان و ورزشکاران که اخیرا به اردوی تیم ملی دعوت شده اند تا مسابقات داخل سالن سه ماه بعدی، یک سری حمایت های مالی از آنان شود و هیچ اتفاق و کار خاص دیگری در نظر گرفته نشده است.

فردین پور در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار زمین جهانی که آیا با توجه به اظهارات اخیر مطرح شده مدیرکل ورزش و جوانان کردستان که این اردوی تیم ملی به منظور انتخاب نفرات نهایی در بازی هایی آسیایی برگزار شده، صحت دارد یا خیر، شرح داد: خیر صحت ندارد، این مرحله یک اردوی مقدماتی چند روزه نسبت به این رکوردها و انجام چند تست آمادگی جسمانی و بیشتر جنبه حمایتی بود، تا مسابقات آسیایی یک سال دیگر زمان به جای مانده و یک ماه قبل از مسابقه تیم نهایی انتخاب می شود و هر ورزشکاری که رکورد و نتیجه بهتر کسب و شرایط را داشته باشد، انتخاب و از همین تریبون اعلام کرده که اجازه نخواهیم داد که حق و حقوقی از کسی ضایع شود.

وی ادامه داد: ملاک دیگری که در انتخاب نفرات اخیر به اردوی تیم ملی دوومیدانی در نظر گرفته شده این است که نفرات منتخب در آن ماده نسبت به دو ورزشکار کردستانی سن و سالشان جوان تر، رنکینگ و جایگاه شان در کشور بالاتر و امید به مدال آوری آنها بیشتر است.

مدیر تیم های ملی دو و میدانی اذعان کرد: امکان دارد کمیته در جاهایی هم تصمیم اشتباه گرفته باشد، که ما سعی کرده اشتباهات صددرصدی را اصلاح کرده و در 50درصدی ها زیاد در کار کمیته دخالت نکنیم! ؛ از سویی دیگر نیز بند و تبصره ای ایجاد کرده که اگر فردا ورزشکاری همچون میثم رشیدی و کژال رستمی از کردستان در مسابقات بعدی با رکوردشان حق عضویت در اردوی تیم ملی را ثابت کنند کما اینکه کمیته هم اشتباه کرده باشد ضمن انتخاب، حق و حقوق چندین ماهه شان را پردداخت خواهیم کرد.

فردین پور مدعی شد: البته احتمال لغو این اردوی تیم ملی دوومیدانی به خاطر نبود مکان، برگزاری کلاس های آموزشی، تست و خوابگاه وجود دارد چراکه کمیته المپیک نیز نامه ای در این راستا به ما داده است.

به گزارش زمین جهانی؛ کژان رستمی و میثم رشیدی دو دونده مطرح کردستانی در حالی در مسابقات قهرمانی کشور مقام اول را کسب و به اردوی آمادگی تیم ملی دعوت نشده اند که پیگیری های خبرنگار زمین جهانی و قوانین ورزشی حاکی از آن است که در مرحله اول شرط ورود به اردو و عضویت در تیم ملی هر رشته ای، کسب مدال اول در مسابقات انتخابی آن رشته است، امری که مسئولان فدراسیون دوومیدانی آن را زیرپا گذاشته و بهانه جویی و توجیه گری می پردازد!

481، ف

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "توضیحات فدراسیون دوومیدانی درباره علت حذف 2 ورزشکار کردستانی؛ کسب مدال اول کشوری ملاک نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات فدراسیون دوومیدانی درباره علت حذف 2 ورزشکار کردستانی؛ کسب مدال اول کشوری ملاک نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید