بهترین کشورهای توریستی جنوب شرقی آسیا

به گزارش زمین جهانی، شاید شما هم فکر کنید که در مورد کشورهای جنوب شرقی آسیا اطلاعات کافی دارید. آب و هوای خاص، مردمان مهربان، ساختار اجتماعی خوب و دیدنیهای بسیار زیبای این مناطق باعث شده که این کشورها به مقصد گردشگران مبدل شوند. اما این مقاله راهنمایی متفاوت از کشورهای جنوب شرقی آسیا را در اختیارتان قرار خواهد داد.

بهترین کشورهای توریستی جنوب شرقی آسیا

اگر به دنبال بهترین غذاها هستید ….

  1. ویتنام:

ویتنام کشوری است که مملو از غذاهای سالم به همراه سبزیجات فراوان که سرخ کردنی نیز در آن ها به ندرت دیده می شود یا زیاد سرخ نمی شوند و از همه مهمتر اینکه با سبزیجات و ادویه های تازه تمامی غذاها طعم دار می شوند. حتماً غذای فو، باه می و رول پیازچه را امتحان کنید.

  1. تایلند:

برای غذاهای تند و داغ باید به تایلند رفت. بی دلیل نیست که غذاهای تایلندی در تمام دنیا زبان زد می باشند. حتماً در سفر تایلند غذاهای خیابانی آن ها را امتحان کنید. غذاهایی خوشمزه، تازه طبخ شده و لذیذی هستند. حتماً برنج سرخ شده، پد تایلندی و سالاد پاپایا را امتحان کنید.

  1. سنگاپور:

سنگاپور کشوری گرانقیمت است. اما اگر از مراکز غذایی یا غذاهای خیابانی آن ها استفاده کنید می توانید مبالغ زیادی از پول خود را صرفه جویی کنید. دلتان برای مهربانی و خونگرمی مردمان این منطقه تنگ خواهد شد و مزه و طعم غذاهای آنجا تا مدتها زیر زبان شما باقی خواهد ماند. حتماً غذای برنج مرغی، خرچنگ فلفلی و میگو با غلات را از قلم نیاندازید.

اگر به دنبال سفرهای خارج از عرف هستید ….

  1. تیمور:

برای رسیدن به اینجا راه ساده ای در پیش ندارید چرا که مجبور هستید فقط از طریق پرواز گرانقیمت از کشورهای سنگاپور، اندونزی و استرالیا به این کشور بروید. از معماری دوره استعماری پرتغالیها لذت می برید و غواصی در زیر آب اقیانوس را تجربه خواهید کرد. آن ها حتی مجسمه مسیح خود را همانند ریودوژانیرو دارند.

  1. برونی:

نام کامل این کشور برونی دارالسلام می باشد. به معنی واقعی این کشور را باید ساکنین صلح دانست. بندر سری بیگاوان به عنوان پایتخت این کشور محلی شگفت انگیز است. گاهی احساس خواهید کرد که تنها مسافر این کشور هستید! به هر حال اکتشاف و بازدید از کوچه های آبی و آبراه های اتصالی روستایی و شهری کامپونگ آیر و یا برنامه بازدید از جنگل بارانی اولو تمبورونگ باعث می شود که از حیات وحش بکر و جذاب آن نفس شما به شماره بیفتد.

اگر به دنبال بازدید و لذت از معابد هستید …..

  1. کامبوجیا:

با دو کلمه می توان کل سفر را خلاصه کرد: معبد آنگکور. دیدن معبد عظیم و پیچیده آنگکور ارزشی برابر با دیدن کل جنوب شرق آسیا دارد. حتماً در بازدید از این معبد برنامه ریزی کنید تا طلوع آفتاب را از پشت این معبد به نظاره بنشینید. به غیر از این معبد در شهرهای دیگر نیز ده ها معبد جذاب برای بازدید مثل توک توک و غیره وجود دارد که پیشنهاد می کنیم آن ها را از دست ندهید.

  1. میانمار:

اگر تا به حال نام باگان را نشنیده اید شاید لازم باشد که برنامه سفری برای دیدن هزاران معبد در محدوده وسیعی از این کشور را تنظیم کنید. هر یک از این معابد تاریخچه و حذابیت خود را دارند. یک بالون با هوای گرم که بازدید از کل این مناطق را در اختیار شما قرار می دهد می تواند دلنشین و مهیج و بیاد ماندنی باشد.شما با دیدن باگان شاید با ما هم عقیده شوید که به نظر زیبایی غیرقانونی را تجربه کرده اید.

منبع: مجله سفر

به "بهترین کشورهای توریستی جنوب شرقی آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین کشورهای توریستی جنوب شرقی آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید