کاخ سفید رئیس سازمان غذا و داروی آمریکا را تهدید به برکناری کرد

به گزارش زمین جهانی، گتردین نوشت: مارک میدوز رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید، رئیس سازمان غذا و داروی آمریکا را تهدید کرده درصورتی که حاضر به تایید واکسن کرونای شرکت فایزر نشود، باید سمت خود را ترک کند.

کاخ سفید رئیس سازمان غذا و داروی آمریکا را تهدید به برکناری کرد

به نقل از روزنامه گاردین، میدوز در جریان مکالمه تلفنی با استفان هان وی را در این زمینه تهدید کرد.

این تماس تلفنی پس از توئیت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برقرار شد. ترامپ در آن توئیت، سازمان غذا و داروی آمریکا را لاک پشتی بزرگ، پیر و کند توصیف کرد و از رئیس این سازمان خواست بی درنگ واکسن را تائید کند.

این هشدار و تهدید، سازمان غذا و داروی آمریکا را بر آن داشت به زمان بندی خود برای تائید اضطراری واکسن فایزر،بیون تک سرعت بخشد.

این واکسن که در انگلیس و کانادا نیز مورد تائید قرار گرفته است، در سراسر ایالات متحده توزیع می شود.

همچنین یک مقام ناشناس آمریکایی به خبرگزاری رویترز گفت که اشاره میدوز به استعفای هان، خط قرمز نبوده و بیشتر کنایه آمیز بوده است تا سازمان غذا و داروی آمریکا را به اقدام سریع وا دارد. کاخ سفید از اظهارنظر در مورد این مساله خودداری کرده است.

در همین حال، گزارش ها حاکی است که سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از واکسن کرونای تولیدی شرکت فایزر را برای افراد بسیار آسیب پذیر مجاز دانسته است.

این سازمان واکسن کووید-19 شرکت فایزر را برای استفاده اضطراری مجاز دانست. این اقدام بدان معناست که میلیون ها نفر از افراد بسیار آسیب پذیر دریافت واکسن را طی چند روز آغاز می کنند.

فایزر با دولت آمریکا توافق کرده است که 100 میلیون دز واکسن را تا مارس آینده(اوایل فرودین1400) تامین کند. بر اساس این توافق، تزریق واکسن برای عموم رایگان خواهد بود.

هر ایالت، به همراه 6 شهر بزرگ، لیستی از مکانها - عمدتا بیمارستانها - را که واکسن فایزر در ابتدا برای آنها ارسال می شود، به دولت فدرال ارائه داده است. برای حمل و نقل این واکسن باید دمای منهای 70 درجه سانتی گراد وجود داشته باشد.

تائید این واکسن در آمریکا، نقطه عطف بزرگی در زمینه یک همه گیری محسوب می شود که بیش از 299 هزار آمریکایی و بیش از 1.5 میلیون نفر در سراسر جهان را به کام مرگ کشانده است.

در این میان، مشاور ارشد کرونای جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا هشدار داد که مردم این کشور باید میهمانی های کریسمس را برای جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس لغو کنند.

مایکل اوسترهولم مدیر مرکز تحقیقات بیماری های عفونی در مینه سوتا و عضو هیات مشاوره ای کرونای بایدن به سی ان ان گفت: حداقل سه تا شش هفته آینده، هفته های کوویدی ما هستند.

وی اضافه نمود: این شرایط پس از آن انتها نخواهد یافت، اما اکنون زمانی است که می توانیم شاهد موج های جدید ابتلا باشیم.

کرونا 16 میلیون و 39 هزار و 393 هزار را در آمریکا و 70 میلیون و 814 هزار و 162 نفر را در سراسر جهان گرفتار کرده است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "کاخ سفید رئیس سازمان غذا و داروی آمریکا را تهدید به برکناری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید رئیس سازمان غذا و داروی آمریکا را تهدید به برکناری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید