پیش بینی شرایط هوا طی پنج روز آینده

به گزارش زمین جهانی، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ابرناکی و بارش پراکنده و وزش باد در برخی نقاط کشور طی امروز تا یکشنبه خبر داد.

پیش بینی شرایط هوا طی پنج روز آینده

صادق ضیاییان در مصاحبه با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز - پنجشنبه در بخش هایی از استان های اردبیل، گیلان، غرب مازندران، شمال استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، جمعه و شنبه در ارتفاعات البرز و یکشنبه در شمال استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، بعضی نقاط سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی ابرناکی و بارش پراکنده و وزش باد رخ می دهد.

وی ادامه داد: دوشنبه در بخش هایی از شمال غرب کشور، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی افزایش ابر و رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

ضیاییان درباره شرایط جوی در پنج روز آینده نیز توضیح داد: طی پنج روز آینده در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید و در منطقه ها مستعد، خیزش گرد و خاک رخ خواهد داد که در شمال سیستان و بلوچستان و نوار شرقی خراسان جنوبی همراه با توفان گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا جمعه (31 شهریور) صاف، در بعد از ظهر افزایش باد و در شب کمی ابری با حداقل دمای 19 و حداکثر دمای 30 درجه سانتیگراد و روز شنبه (اول مهر) صاف، در اواسط روز افزایش باد و در اواخر وقت قسمتی ابری با حداقل دمای 19 و حداکثر دمای 29 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (30 و 31 شهریور) اهواز با دمای 43 و 45 درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای 9 و 8 درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: فرارو

به "پیش بینی شرایط هوا طی پنج روز آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط هوا طی پنج روز آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید