هویج می تواند بینایی تان را بیشتر کند!

به گزارش زمین جهانی، یکی از رایج ترین باور های غلطی که رد شده این است که انسان ها فقط از 10 درصد مغزشان استفاده می نمایند. شاید هنوز هم خیلی ها چنین تصوری داشته باشند، اما باور های غلط دیگری هم هست که بسیاری از مردم تا به امروز به آن ها اعتقاد دارند.

هویج می تواند بینایی تان را بیشتر کند!

به گزارش باشگاه زمین جهانی، مثلاً پدر و مادرمان به ما می گفتند که اگر بخواهیم بعد از غذا شنا کنیم باید 30 دقیقه صبر کنیم. اما این هم باور اشتباه دیگری است که در ادامه درباره اش شرح خواهیم داد.

با 10 باور غلط درباره بدن انسان همراه باشید.

1- تیغ زدن مو های بدن باعث می شود ضخیم تر شوند و زودتر رشد نمایند

حقیقت: وقتی مو ها دوباره آغاز به رشد می نمایند ممکن است احساس کنید نوک شان ضخیم تر و تیره تر از معمول است. دلیلش هم آن است که موی نو هنوز در معرض عناصر طبیعی مثل نور خورشید و مواد شیمیایی ای که رنگ آن را روشن می نماید، قرار نگرفته است.

این بدان معنی نیست که تیغ مو ها را تیره تر و ضخیم تر می نماید و باعث می شود سریع تر رشد نمایند؛ بنابراین اگر مسئله ای با روش اصلاح موهایتان ندارید و از آن راضی هستید نباید فکر کنید به چنین دلایلی باید روش خود را عوض کنید.

2- همه انسان ها هر ساله 8 عنکبوت می بلعند

حقیقت: انسان ها برای عنکبوت ها اهمیتی ندارند و آن ها دوست ندارند وقتی غرق خواب هستیم از ما بالا بروند و خودشان را به دهان مان برسانند. دلیلش هم این است که تنفس و خروپف هایمان برای آن ها سنگین تر از آنی است که بتوانند خودشان را تا آنجا برسانند.

ما برایشان زیاد از حد هم بزرگ هستیم. در حقیقت ما برایشان بخشی از چشم انداز پیش رویشان هستیم، نه چیزی بیشتر. به علاوه، بعید است که عنکبوتی روی صورت تان پرسه بزند و وارد دهان تان شود، ولی شما از خواب بیدار نشوید.

3- شکستن قولنج باعث ورم مفصل ها می شود

حقیقت: وقتی بند انگشت هایمان را کش می دهیم یا خم می کنیم صدایی می دهند که دلیلش ترکیدن حباب های گازی ای است که در مایع مفصلی درون آن ها تشکیل می شود. این مایع مفصل های ما را لیز و روان می نماید و همه فشار ناشی از شکستن قولنج را به خود جذب می نماید.

بسیاری از تحقیقات نشان داده این عادت باعث آرتریت یا همان ورم مفاصل نمی شود، اما شاید به دلیل دیگری لازم باشد این عادت را ترک کنید. چیزی که می دانیم این است که شکستن قولنج به طور مداوم می تواند قدرت چنگ زنی دست ها را کاهش دهد.

4- هویج می تواند واقعاً بینایی تان را بیشتر کند

حقیقت: هویج منبع بسیار خوبی از ویتامین آ است، عنصری که دید در شب را بهبود می بخشد. با این حال، برای برخورداری از ویتامین آ لازم نیست میزان زیادی هویج بخورید، چون این عنصر را می توانید به وسیله مواد غذایی دیگری هم دریافت کنید.

برای جذب بیشتر ویتامین آ باید هویج را با نوعی چربی ترکیب کنید. کلام آخر اینکه اگر بینایی در شرایط مناسبی قرار داشته باشد مصرف هویج به حفظ این شرایط یاری می نماید، اما نمی تواند آن را بهبود ببخشد یا برگرداند.

5- زبان ما 6 منطقه چشایی دارد

حقیقت: همه بخش های زبان ما می توانند هر نوع مزه ای که در غذا ها باشد را تشخیص دهند. قدمت این باور غلط که زبان منطقه ها چشایی مختلفی دارد به سال 1901 بازمی شود، اما اخیراً دانشمندان آن را رد نموده اند.

زبان ما بین 5 هزار تا 10 هزار پرز چشایی دارد که در همه جای آن پراکنده شده اند و وقتی چیزی می چشیم به مغزمان سیگنال می فرستند؛ بنابراین مسأله بیشتر بر سر استنباط مغز ما از مزه ها بر اساس تجربیات و خاطرات مان است تا وجود منطقه ها زبانی متفاوت بر روی زبان مان.

6- سفید بودن دندان ها دال بر سالم بودن آن ها است

حقیقت: همه دندان های یکسانی ندارند و سفید نبودن دندان ها لزوما به معنای سالم نبودن آن ها نیست. ممکن است فقط به معنای ضعیف تر بودن مینای دندان آن ها باشد که امری کالاً طبیعی است.

به علاوه، عوامل دیگری همانند بالا رفتن سن و مصرف سیگار هم می تواند مینای دندان را تحلیل ببرد یا به آن رنگ دهد و سفیدی اش را از بین ببرد. نقش ژنتیک را هم نباید فراموش کرد. چون ژنتیک می تواند به دندان ها فرم بسیار خاصی دهد.

7- وقتی عطسه می کنیم قلب مان از حرکت می ایستد

حقیقت: وقتی قبل از عطسه کردن نفس تان را تو می دهد، فشار درون قلب افزایش پیدا می نماید و بعد از عطسه کردن کاهش می یابد؛ بنابراین طبیعی است که طی این فرآیند ضربان قلب تان تغییر کند و این تصور برای شما به وجود بیاید که قلب تان یک لحظه از حرکت می ایستد.

اما مطمئن باشید که بعد از آن فعالیت الکتریکی درون قلب تان به حالت قبل باز می شود و هر بار که بینی تان تحریک می شود از حرکت نمی ایستد.

8- بعد از غذا باید 30 دقیقه صبر کنید تا بتوانید شنا کنید

حقیقت: لازم نیست بعد از غذا 30 دقیقه تا یک ساعت صبر کنید تا بتوانید تن به آب بزنید. هیچ شواهد و مدارک محکمی که نشان دهد شنا با معده پر باعث غرق شدن می شود وجود ندارد.

در بدترین حالت، ممکن است دل درد بگیرید و به همین خاطر بهتر است در عمق کم شنا کنید تا بتوانید فوراً از آب خارج شوید. با این حال، پر بودن شکم راحت ترین حالت برای شنا کردن نیست، اما اگر هم بخواهید این کار را انجام دهید ضرری برایتان نخواهد داشت.

9- خون ما قبل از تماس با اکسیژن آبی است

حقیقت: برخی ها وقتی می بینند رگ های زیر پوست شان آبی است، دچار اشتباه می شوند. این فقط یک خطای بصری است و ثابت نمی نماید که بخشی از خون درون بدن مان هیچ اکسیژنی در خود ندارد.

خون درون رگ هایمان قرمز تیره است و در تماس با اکسیژن به رنگ قرمز آلبالویی درمی آید. دلیل این اتفاق وجود ماده ای به نام هم در خون است که کار آن انتقال خون به سرتاسر بدن است.

10- اگر آدامس قورت دهید 7 روز در معده تان می ماند

حقیقت: درست است که آدامس در معده هضم نمی شود، اما مثل هر ماده غذایی دیگری از بدن تان خارج می شود. آدامس قطعاً 7 روز در معده تان باقی نمی ماند، بلکه در عرض 7 روز از بدن تان دفع می شود.

با این حال، قورت دادن آدامس فکر خوبی نست، چون آدامس زیاد می تواند روده ها را مسدود کند و باعث یبوست شود. به همین خاطر است که باید حواس تان به این عادت باشد، به خصوص در خصوص بچه ها.

منبع: فرارو

به "هویج می تواند بینایی تان را بیشتر کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هویج می تواند بینایی تان را بیشتر کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید