هند حضور نظامی در مرز با چین را افزایش داد

به گزارش زمین جهانی، ارتش هند از تقویت حضور نظامی خود در نقاط مرزی همجوار با چین خبر داده و گفته پرسنل نظامی و تانکهای تی-90 خود را در این مناطق مستقر نموده است.

هند حضور نظامی در مرز با چین را افزایش داد

به گزارش گروه بین الملل زمین جهانی، به دنبال استقرار 17 هزار نظامی چین در مرز با هند، ارتش هند نیز از تقویت مواضع مرزی با چین اطلاع داد.

به نوشته وبگاه تایمز ایندیا هند از استقرار پرشمار تانکها و نظامیان خود همزمان با حضور 17 هزار پرسنل نظامی چین و خودروهای زرهی در مرز لاداخ اطلاع داد. منابع آگاه هندی در این زمینه گفتند: ما حجم زیادی از نیروها و تانکهای خود از جمله تانک تی-90 را در منطقه مستقر نموده ایم.

ارتش هند بر این باور است با استقرار پرحجم نفرات و ادوات جنگی در منطقه سد راهی مقابل عملیات محتمل چین در خطوط مرزی ایجاد میکند. این در حالی است که مقامات دو طرف طی روزهای گذشته مذاکراتی را برای کاهش تنش برگزار کردند.

نیروهای هند و چین طی 7 هفته اخیر در یک تقابل بر سر منطقه مرزی لاداخ در هیمالیا قرار گرفته اند که در آن 20 نظامی هندی کشته شدند و چین هم تلفاتی داشته اما آماری درباره تعداد تلفات ارائه ننموده است. هر دو طرف هندی و چینی یکدیگر را بابت درگیری های مرزی اخیر و نقض حاکمیت ارضی مقصر خوانده اند.

چندی قبل نیز منابع آگاه از عزم ارتش هند در خرید 6 فروند هواپیمای جاسوسی پوسیدان- 8 از آمریکا در بحبوحه تقابل این کشور با چین اطلاع دادند.

به نوشته روزنامه اکونومیک تایمز نیروی دریایی هند اینک تعدادی از این هواپیماهای جاسوسی مجهز به رادارهای پیشرفته و حسگرهای الکترو آپتیک که قابلیت شلیک موشکهای ضد کشتی هارپون را دارند در اختیار دارد و از آنها بر فراز اقیانوس هند و لاداخ شرقی استفاده می نماید. به گفته منابع آگاه، اینک هند میخواهد 6 فروند دیگر این از این هواپیما را از آمریکا در قراردادی به ارزش 1.8 میلیارد دلار خریداری کند. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "هند حضور نظامی در مرز با چین را افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند حضور نظامی در مرز با چین را افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید