خاموشی های برنامه ریزی شده در خراسان جنوبی متوقف شد

به گزارش زمین جهانی، خبرنگاران/خراسان جنوبی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: خاموشی های برنامه ریزی شده از اواخر مرداد ماه با برنامه ریزی هایی که برای مصرف بهینه برق صورت گرفته، در خراسان جنوبی متوقف شد.

خاموشی های برنامه ریزی شده در خراسان جنوبی متوقف شد

مهدی دادگر در گفت وگو با زمین جهانی با تاکید بر همکاری مطلوب مشترکان و صرفه جویی در ساعات اوج مصرف برق، اظهار کرد: در فصل تابستان خاموشی هایی داشتیم که به نسبت استان های دیگر بسیار کمتر بود و کاهش ساعات کاری ادارات و بعلاوه کاهش روشنایی معابر حدودا 12.2 مگاوات پیک بار استان را در تابستان کاهش داد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی اعلام کرد: یکی از فعالیت هایی که در زمینه کاهش خاموشی ها در سطح استان انجام می گردد توسعه شبکه اتوماسیون توزیع است، چراکه تجهیز گروه های خط گرم فرمان از راه نزدیک این امکان را فراهم می نماید تا همکاران ما از نزدیک شبکه 20 هزار ولت را لمس نمایند و ما مانع از اعمال خاموشی مشترکین شویم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی اعلام کرد: پروژه های توسعه و بهینه سازی شبکه زیادی را در سطح استان انجام داده ایم که این امر سبب شده است که مقدار خاموشی به حدود یک هفتم میانگین کشوری برسد و تلفات ما در سرانجام سال 98 به 7 درصد برسد که رکورد خوبی در بین شرکت های توزیع سطح کشور است.

در این راستا از مشترکان تقاضا می گردد هم برای حفظ سلامت خود و خانواده و هم به منظور ارج نهادن به زحمات کادر پزشکی و درمانی استان برای پرداخت قبوض برق خود از خدمات غیرحضوری شرکت توزیع نیروی برق استفاده نمایند.

دادگر با بیان اینکه بخش قابل توجهی از خاموشی های اعمال شده در همه استان ها مربوط به فعالیت دستگاه ها و مزارع غیرمجاز رمز ارزها است، گفت: به مشترکانی که رمزارزهای غیرمجاز را شناسایی و به شرکت توزیع برق استان معرفی نمایند تا سقف 10 میلیون تومان پاداش پرداخت می گردد.

وی با بیان اینکه برای استخراج یک عدد بیت کوین به طور میانه به بیش از 300 مگاوات برق احتیاج است، اضافه نمود: طرح ملی هوشمندسازی مراکز اتفاقات برق (هما) هم با هدف کاهش زمان خاموشی ها، تسریع در برطرف مسائل مشترکان در مرکز فوریت های برق 121 شرکت سال جاری مورد بهره برداری نهاده شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خاموشی های برنامه ریزی شده در خراسان جنوبی متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاموشی های برنامه ریزی شده در خراسان جنوبی متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید