گردان 11 شناسایی مستند می گردد، شکار دشمن از قلب آسمان

به گزارش زمین جهانی، اقدامات و عملیات گردان 11 شناسایی فراوری موسسه فرهنگی هنری اندیشه شهید آوینی در قالب مستند به تصویر درمی آید.

گردان 11 شناسایی مستند می گردد، شکار دشمن از قلب آسمان

زمین جهانی - محمّد رمضانی کارگردان و تهیه کننده مستند گردان 11 شناسایی گفت: با توجه به اهمیت گردان شناسایی کمتر تا به حال درباره اش صحبت شده است؛ ولی متخصصین می دانند که شناسایی چه جایگاهی دارد و این مبحث کاملا پیچیده، عمیق و اثرگذار است. فعالیت گردان شناسایی وابسته به عملیاتی است که طرح ریزی می گردد، یعنی قبل از اجرای عملیات، منطقه مورد نظر انتخاب شده و سپس عملیات شناسایی انجام می گردد. گردان 11 شناسایی قدمت خیلی بالایی دارد و ما سعی کردیم در این مستند به بخشی از این جنبه تاریخی بپردازیم.

اوج فعالیت های این گردان، عملیات آزادسازی خرمشهر بود که حدود 20 تا 22 پرواز شناسایی انجام شد که این اقدامات در آن پیروزی بسیار تاثیرگذار بوده است.

8 جلد کتاب در مبحث کلی نیروی هوایی و کتاب چشمان عقاب از جمله منابع تحقیقی رمضانی برای فراوری این مستند است.

رمضانی می گوید در پژوهش های میدانی که داشته، از یاری و مساعدت چند نفر در نیروی هوایی استفاده نموده. ما در این مستند جدا از تصاویر آرشیوی و گرافیکی، مصاحبه هایی هم با افراد آگاه انجام دادیم که می تواند برای افرادی که نسبت به مرحله شناسایی شناختی ندارند، اطلاعات خوبی را فراهم سازد.

اقدامات و عملیات گردان 11 شناسایی فراوری موسسه فرهنگی هنری اندیشه شهید آوینی در قالب مستند به تصویر درمی آید.

زمین جهانی فرهنگی هنری رادیو تلویزیون

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "گردان 11 شناسایی مستند می گردد، شکار دشمن از قلب آسمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردان 11 شناسایی مستند می گردد، شکار دشمن از قلب آسمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید