نایاب شدن بلیط بازگشت به تهران

به گزارش زمین جهانی، با نزدیک شدن به روزهای پایانی تعطیلات نوروزی بسیاری از مسافران خود را آماده بازگشت به محل زندگی خود می نمایند و از این رو صف خرید بلیت بازگشت به شهرهای بزرگی مانند تهران در این روزها طولانی تر از هر زمان دیگری است.

نایاب شدن بلیط بازگشت به تهران

ظرفیت جابجایی حدود دو میلیون مسافر ریلی در ایام نوروز که از سوی راه آهن در نظر گرفته شده هر چند در مقایسه با تعداد بالای سفرهای ایام نوروز چندان چشمگیر نیست اما برای بخشی از مسیرها کارایی بسیاری دارد.

این ظرفیت دو میلیون نفری اگر در روزهای نخست تعطیلات پیگیر حرکت از شهرهای بزرگی مانند تهران به دیگر نقاط کشور بودند، حالا و با توجه به نزدیک شدن به آخرین روزهای تعطیلات، در پی بازگشت هستند، موضوعی که بلیت بازگشت به تهران را نایاب یا لااقل کمیاب نموده است.

براساس آنالیز های انجام گرفته از سامانه های فروش اینترنتی بلیت، ظرفیت بسیاری از قطارهایی که در روزهای 11 تا 13 فروردین از نقاط مختلف کشور به سمت تهران حرکت می نمایند یا پر شده و یا با تعدادی بسیار محدود به فروش می رسد و این اصل برای مسیرهایی که قطار موضوع بیشتری در قیاس با دیگر وسایل حمل و نقل دارد، بیش از دیگر شهرها صدق می نماید.

با احتساب موج سنگین بازگشت ها به شهرهای بزرگ پیش بینی می گردد که بخش قابل توجهی از ظرفیت مسافرگیری خطوط ریلی کشور در ایام نوروز مورد استفاده قرار گرفته و امکانات تدارک دیده شده برای آنها کاربردی حداکثری داشته باشند، مسئله ای که براساس اطلاعات ارائه شده از سوی پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی نیز قابل تایید است.

طبق اعلام این وزارتخانه از روز 25 اسفندماه 94 تا هشتم فروردین سال 95، یک میلیون و 60 هزار مسافر در کشور با قطار جابه جا شده اند.

بعلاوه به طور میانه روزانه 210 رام قطار در شبکه ریلی کشور در طرح نوروزی برای جابه جایی مسافران سیر و حرکت داشته اند که با این حساب تا دیروز حدود 2730 رام قطار در شبکه ریلی کشور تردد داشته است.

با وجود آنکه این رقم به نسبت سال گذشته رشد چندانی را نشان نمی دهد و تقریبا با آنچه در نوروز 94 رقم خورد، برابری می نماید اما با توجه به کنار رفتن بعضی واگن های مسن و آمادگی ناوگان برای جذب واگن های نو، این امید وجود دارد که راه آهن، اوضاع بهتری در ماه های آینده تجربه کند.

منبع: کجارو / rishe.ir

به "نایاب شدن بلیط بازگشت به تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نایاب شدن بلیط بازگشت به تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید