آیا گیدورا جنگ اصلی گودزیلا و کنگ را شروع کرد؟

به گزارش زمین جهانی، محتمل است گیدورا محرک واقعی و پشت پرده جنگ باستانی تایتان ها باشد که در فیلم گودزیلا در برابر کنگ توضیح داده شده است. این نبرد که در فیلم اخیر مانسترورس مطرح شد، برخلاف نبرد گودزیلا با گیدورا در گودزیلا: پادشاه هیولاها، دارای تاریخچه ای است که قدمت آن به هزاران سال پیش برمی شود. این تاریخچه برای اولین بار در صحنه های پس از تیتراژ فیلم کنگ: جزیره جمجمه، مورد اشاره نهاده شد.

آیا گیدورا جنگ اصلی گودزیلا و کنگ را شروع کرد؟

نقاشی های درون غار نشان می داد که گودزیلا زمانی با یکی از اجداد کنگ جنگیده است. این احتمال به وسیله دکتر ایلن اندروز (ربکا هال) که در فیلم گودزیلا در برابر کنگ درباره داستان اساطیری ایوی و جنگ بزرگ بین این دو هیولا صحبت کرد، مورد آنالیز واقع شد.

این تاریخچه ، پایه و اساس رقابت آن ها در فیلم بود که به یک کینه و دشمنی حماسی در اقیانوس تبدیل شد و سپس در فضای هنگ کنگ و در بخش پایانی فیلم ادامه یافت. اینکه برنده اصلی جنگ قدیمی آن ها چه کسی بوده است، هنوز معین نیست اما هیچ ابهامی درباره برنده نبرد آخر آن ها یعنی گودزیلا وجود ندارد.

هر دو هیولا با توجه به قدرتشان ادعای مالکیت اسم تایتان آلفا را دارند و به همین علت هر دو در هر دوره ای از تاریخ زمین با یک دیگر مبارزاتی داشته اند. با در نظر گرفتن این موضوع، اولین درگیری آن ها احتمالا به همین علت رخ داده است و یکی از گونه ها که احتمالا گودزیلا باشد، قصد داشته سلطه و قدرت خود را بر گونه دیگری تحمیل کند. با این حال، سناریوی کاملا متفاوت دیگری درباره علتی که منجر به جنگ بین آن ها شد، مطرح شده است و بعضی می گویند که گیدورا کسی است که این جنگ باستانی را شروع نموده است.

تشریح تاریخچه قدیمی گودزیلا و کنگ در مانسترورس

نقاشی های ایوی و تبر ساخته شده از باله های پشتی گودزیلا تایید می نماید که اجداد گودزیلا و کنگ برای اولین بار در زمین زیرین با هم جنگیدند و آثار هنری تیتراژ ابتدایی فیلم هم که در آن، شاهد تایتان های دیگر مانسترورس مانند موترا و اسکال کرالرز هستیم، همین موضوع را تایید می کنند. ظاهرا حداقل یکی از نبردهای جنگ در معبد کنگ رخ داده است. گذشته از آن، فیلم خیلی به جزئیات جنگ آن ها و اینکه چرا گودزیلا و کنگ آخرین تایتان های به جای مانده در راس قدرت هستند نمی پردازد اما با این وجود، رمان گودزیلا در برابر کنگ تا حد زیادی مجهولات و نقاط خالی داستان را پر می نماید. این کتاب به وسیله جیا و خاطراتش از داستان های مردم درباره کنگ، موارد زیادی از گذشته را شرح می دهد.

به گفته جیا، اجداد او هزاران سال قبل از نقل مکان به جزیره جمجمه، در قلمرو زمین زیرین و با گونه ای از کنگ زندگی می کردند. آن ها در زمانی نامعلوم، با زوزلا هالاوا برخورد کردند که جیا در طول کتاب، او را گودزیلا می نامد. آن چه جیا از داستان های قبیله ایوی به خاطر می آورد این است که زوزلا هالاوا در بخش زیرین زمین و در کنار کنگ و مردم آنجا، استقرار یافت تا این که طی اتفاقاتی (بلعیدن یک ستاره) تبدیل به موجودی شرور شد. هنگامی که این رخ داد، اجداد کنگ تصمیم گرفتند تا با یک دیگر پیوندهای دوستی ایجاد نموده و علیه زوزلا هالاوا همکاری کنند تا او را برای همواره از زمین زیرین بیرون کنند. جیا نمی داند نتیجه دقیق آن همکاری و اتحاد چه بود اما در این کتاب آمده است که کنگ و مردم ایوی در نهایت در سفری طولانی از زمین زیرین خود به جزیره جمجمه رفتند. تصمیم آن ها برای ترک خانه، پیروزی گودزیلا را تایید نمی نماید اما این بدان معناست که پادشاه هیولاها در نهایت، آن ها را بیرون کرد.

گیدورا با زمین زیرین ارتباط دارد

همان طور که در بالا ذکر شد به نظر می رسد که گودزیلا، کنگ، اسکال کرالرز و احتمالا موترا در جنگ اصلی حضور داشتند. این ها هیولاهایی هستند که رسما مورد اشاره نهاده شده اند اما احتمالاتی مبنی بر این وجود دارد که هیولای پنجمی هم در این درگیری نقش داشته است. مصاحبه و صحبت های دانشمندان مونارک در داستان گودزیلا در برابر کنگ نشان داد که ارتباط بالقوه ای بین زمین زیرین و گیدورا وجود دارد. همان طور که بعضی متوجه شده اند، قطب جنوب مکانی است که در دو فیلم مختلف مانسترورس از آن استفاده شده است. در ظاهر به نظر تصادفی می رسد که قطب جنوب، محل دفن جسد یخ زده گیدورا و ورودی زمین زیرین بوده است اما کتاب، چیز دیگری را نشان می دهد. مارک راسل اشاره نموده بود که عجیب است که گیدورا در نزدیکی نقطه ورودی زمین زیرین پیدا شده است. به همین علت او معتقد بود که شاید هنگام حمله گودزیلا، گیدورا سعی در ورود یا خروج از زمین زیرین را داشته است.

شاید گیدورا دشمن اصلی کنگ بوده است

یک نظریه که هواداران زیادی دارد، می گوید که افسانه ایوی درباره زوزلا هالاوا ممکن است در اصل و به صورت مخفیانه درباره گیدورا باشد که به زمین زیرین حمله نموده و خشم گونه های پیشین کنگ را برانگیخته است (بر اساس گزارشات ردیت). ممکن است به نحوی اشتباهی رخ داده باشد که منجر به این شده است تا اجداد کنگ به اشتباه گودزیلا را مسئول اقدامات گیدورا بدانند. با در نظر گرفتن چند نکته، این نظریه در زمینه مانسترورس منطقی به نظر می رسد. اول از همه، جیا اعلام کرد که زوزلا هالاوا تبدیل به موجودی شرور شد که با شخصیت گودزیلا در مانسترورس مطابقت ندارد. او همواره یک شخصیت محافظ بوده که از کره زمین در برابر تهدیدهای گوناگون دفاع می نماید.

به علاوه، این موضوع که گودزیلا یک ستاره را خورده است می تواند ویژگی نفس اتمی او را توجیه و تفسیر کند اما ممکن است در واقع این مسئله به معنای دیگری باشد. شاید گیدورا وارد زمین زیرین شده و بخشی از قدرت مخفی آن را جذب نموده باشد. در اصل به همین علت است که او در آن جا حضور داشته است. او پس از خروج از زمین زیرین، به وسیله گودزیلا باخت و بعد از آن، گودزیلا هم مورد حمله گونه های پیشین کنگ نهاده شد. به عبارت دیگر، اجداد کنگ، گودزیلا را به خاطر خرابکاری هایی که گیدورا مستقیما ایجاد نموده بود، مجازات نمودند.

اگر این موضوع واقعیت داشته باشد، می تواند پیامدهای جالبی برای نقش گیدورا در مانسترورس و تاریخچه او داشته باشد. فیلم گودزیلا در برابر کنگ قبلا در پیچشی داستانی، نشان داده بود که گیدورا بزرگ ترین دشمن گودزیلا است اما اهمیت او ممکن است از این هم فراتر برود. در واقع، گیدورا رئیس نهایی و اصلی فیلم های پادشاه هیولاها و گودزیلا در برابر کنگ بوده و مگاگودزیلا هنگام مبارزه با گودزیلا و کنگ، تحت کنترل روح گیدورا بوده است. گیدورا قبلا به وسیله گودزیلا کشته شده بود اما ترکیب انرژی منبع زمین زیرین و دی ان ای وی، هوشیاری و آگاهی او را دوباره در وجود مگاگودزیلا فعال کرد و فرصتی فراهم شد تا او انتقامش را بگیرد. گیدورا به اسم مگاگودزیلا، در نهایت مجبور شد با این دو آلفای متخاصم همکاری نماید. بنابراین اگر گیدورا واقعا همان زوزلا هالاوای شرور باشد، هیولایی که گودزیلا و کنگ را گرد هم آورد، همان موجودی است که سال ها قبل، جنگ بین اجداد آن ها را شعله ور نموده بود.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ

به "آیا گیدورا جنگ اصلی گودزیلا و کنگ را شروع کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا گیدورا جنگ اصلی گودزیلا و کنگ را شروع کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید