خطیب زاده: تمام تحریم های آمریکا باید یک جا برداشته گردد

به گزارش زمین جهانی، سخنگوی وزارت خارجه تاکید نمود: تمام تحریم های آمریکا باید به صورت یک جا، موثر و قابل راستی آزمایی برداشته گردد.

خطیب زاده: تمام تحریم های آمریکا باید یک جا برداشته گردد

به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده در خصوص بعضی حدس های رسانه ای در خصوص پیشنهاد برداشتن گام به گام تحریم ها از سوی طرف غربی در مذاکرات وین گفت: مواضع جمهوری اسلامی ایران در این خصوص از ماه ها پیش گفته شده و دولت نو نیز بدون هیچ لکنتی مواضع خود را اعلام نموده است.

وی اضافه نمود: تمام تحریم های آمریکا باید به صورت یکجا، موثر و قابل راستی آزمایی همراه با تضمین های عینی برداشته گردد.

خطیب زاده توضیح داد: تمام تمرکز ما در مذاکرات وین این است که به صورت جدی و با اراده کامل برای برطرف تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران، هفته بعد وارد مذاکرات شویم.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید نمود: موضع جمهوری اسلامی ایران هم قاطع و هم روشن و منطقی است.

وی در گفت وگو با خبرگزاری صدا و سیما در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص اصرار احتمالی طرف مقابل بر این خواسته گفت: ما طرف مقابلی نداریم، ما و 1+4، تمرکزمان بر چگونگی برطرف تحریم های آمریکاست که پس از خروج ترامپ به صورت غیرقانونی علیه مردم ایران اعمال شده است.

طی چند روز اخیر نیویورک تایمز از احتمال ارائه پیشنهاد آمریکا مبنی بر آزادسازی بخشی از منابع مسدود شده ایران و اعمال بعضی معافیت ها، در ازای تعلیق بخشی از فعالیت های هسته ای خبر داده است.

نیویورک تایمز با اشاره به گزارش آکسیوس، به نقل از بعضی منابع آمریکایی نوشت: پیشنهاد آمریکا این است که ایران بخشی از فعالیت های هسته ای خود را در ازای آزادسازی بعضی از پول های مسدود شده ایران از سوی آمریکا و یا اعمال معافیت درخصوص واردات بعضی کالاها، تعلیق کند.

منبع: فرارو

به "خطیب زاده: تمام تحریم های آمریکا باید یک جا برداشته گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیب زاده: تمام تحریم های آمریکا باید یک جا برداشته گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید